Muzyka do biegania cz. 2 - country

Nazywany różnie - od country, przez gotycki styl południowców, aż po western rock, a nawet dark country. Dziś na naszej liście muzyki do biegania kawałki, które sprawią, że nawet największy upał nie będzie przeszkodą w dotarciu do celu.

1. Brother Dege - Too Old to Die Young

Brother Dege na łamiącym się głosie, uznawanym za wokalny błąd w niektórych kręgach, zbudował swój niepowtarzalny styl. “Too Old to Die Young” to motyw znany z filmu Tarantino. Tytuł powtarzać można jak mantrę i różnie go rozumieć - najważniejsze, by pchnął nas do przodu.

2. Brown Bird - Bilgewater

Piosenka o zabarwieniu filozoficznym, której tekst motywuje do odnalezienia w sobie ukrytej siły i nie poddawaniu się, gdyż może się ona pojawić w najmniej oczekiwanym momencie. Wszystko to w otoczce amerykańskiej muzyki roots.

3. The Devil Makes Three - Ten Feet Tall

Kolejny zespół, którego wokalista postawił na oryginalność. “Ten Feet Tall” to piosenka o szacunku i walce, w charakterze cichego monologu w stylu Clinta Eastwooda.

4. Ghoultown - Drink with the Living Dead

Muzyka prawdziwego rewolwerowca. Bar, duże ilości tequilli i szybka linia gitarowa, a takżę głos, który nie mógłby być bardziej amerykański. To wszystko sprawia, że naszą kolejną trasę potraktujemy jak wyzwanie nie do odrzucenia.

5. The Brothers Bright - Blood on my Name

Nietypowa pozycja na naszej liście, ze względu na znacząco przydługi wstęp. Jeśli jednak poświęcimy go na rozgrzewkę, to sama piosenka jest idealna do biegu. Jeśli wcześniej obejrzymy krótkometrażowy film, do którego ją napisano, z pewnością spojrzymy na nią pod innym kątem.

6. The Dead South - In Hell I’ll Be in Good Company

Żadna szosa nie będzie nam straszna przy takiej muzyce, ale ostrzegam - zanim się obejrzycie, będziecie nucić ten motyw muzyczny codziennie. Piosenka zalecana na te dni, kiedy motywacja do biegu sięga dna. Wokalny popis rednecka z pewnością postawi nas na nogi.

7. The Unseen Guest - My Son

Gitarzysta popisuje się, bawi, pokazuje swoje możliwości, grając kolejne solówki. Nic wyszukanego, lecz dobrego technicznie. “My Son” to kwintesencja dobrego biegu - bez nadzwyczajnych manewrów, pewny krok i zabawa treningiem.

8. Angry Johnny and the Killbillies - High Noon in Killvile

Nietypowa opowieść, choć jej temat to w pewnym sensie cliché. Ot, spowiedź pewnego bandyty. Jednak sposób, w jaki ją zaśpiewano sprawia, że znajdujemy w sobie siłę do biegu, złość i determinację.

9. Strawfoot - Damnation Way

Choć jest to po części muzyka bluegrass, Strawfoot różnie są interpretowani, głównie przez wykorzystanie skrzypiec i ich teksty. Niektórzy przypisują im nawet cechy muzyki cygańskiej. Nam wystarczy, że “Damnation Way” to opowieść o drodze, którą każdy z nas musi przebyć.

10. Dave Alvin - Harlan County Line

Coś innego, delikatniejszego instrumentalnie. Nie można jednak powiedzieć tego o charakterze piosenki. Głos Alvina sprawia, że tekst “Harlan County Line” brzmi tak, jak powinna brzmieć męska opowieść. Zanim się obejrzymy, już będziemy u celu naszej wędrówki.

11. The Fumes - Jazz

Jeśli w trakcie biegu zaczniemy słabnąć - The Fumes to właśnie zespół, który będzie naszą dawką świeżej energii. Cięższe brzmienie wysunie się przed szereg dotychczasowych kawałków. Przez kilkanaście kolejnych kroków, stąpać będziemy pewniej.

12. The Builders and the Butchers - Bringing Home the Rain

Zapowiada się ciężki dzień? Ten kawałek pomoże zwalczyć chęć odpuszczenia sobie jednego porannego treningu, perfekcyjne zgrywając się ze wschodzącym słońcem. Lekko barowy charakter piosenki wywołuje choćby najmniejszy uśmiech na twarzy i motywuje do biegu.

13. Vudu Sister - Psalms

Psalmy w wykonaniu tej grupy z pewnością zapamiętamy na długo. Gdyby to muzyka dyktowała trasę, to kto wie? Może przy tej piosence biegalibyśmy po pustkowiach Dzikiego Zachodu. Folkowe podłoże tej piosenki nadaje jej niepowtarzalnego charakteru, na równi z nietypowym połączeniem instrumentalnym.

14. Goodnight, Texas - The Railroad

W dużej mierze jest to instrumental. Ale czy możemy narzekać? “The Railroad” to piosenka stworzona zarówno do samochodu jak i do biegania. Bez zbędnego krzyku, bez naprzykrzających się wokalistów. Wsłuchujemy się. Noga, za nogą. Równy oddech. Do dzieła.

15. Nico Vega - Beast

Kobiecy akcent na naszej liście. Choć oryginał tej piosenki niesie ze sobą sporo mocy, to do naszej listy bardziej pasuje jej wersja akustyczna, która wykorzystana była między innymi do promocji gry Bioshock Infinite. Równy rytm wybijany w stylu Queen, głęboki kobiecy głos i tekst o patriotycznym zabarwieniu ułatwią dłuższe trasy.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska