Święty Mikołaj w popularnych serialach

08/12/2018

 

Świąteczny klimat idealnie wpasowuje się w większość serialowych scenariuszy. Świąteczne akcenty pojawiają się w produkcjach różnych gatunków, zarówno w komediach, jak i horrorach. Najczęściej odtwarzanym motywem jest oczywiście postać Świętego Mikołaja. Oto seriale, w których Mikołajów przedstawiono niezwykle kreatywnie.

„Świat według Bundych”

 Fotografia:YouTube/Marek Markowski


Najbardziej tragiczny koniec historii świętego Mikołaja pojawił się w drugim sezonie serialu „Świat według Bundych”. Pijany Święty Mikołaj podczas skoku ze spadochronem rozbił się w ogródku rodzinny Bundych”, niestety w efekcie odniesionych obrażeń zmarł. Mężczyzna miał pracować w okolicznym centrum handlowych i być atrakcją dla miejscowych dzieci. Pomysłowy Al zaczął udawać Mikołaja przed dziećmi sąsiadów, nie chciałby, były rozczarowane. Wyszło nadzwyczaj komicznie. Fani komedii na całe życie zapamiętają Ala w mikołajowym stroju, który ostentacyjnie popijał piwko. Takiego Świętego Mikołaja jeszcze nie było.

 

Zobacz także: 10 najlepszych filmów świątecznych
 

„Przyjaciele”

 Fotografia:YouTube/Melissa


„Przyjaciele” to kultowy serial, w ciągu tych wielu lat, trwania produkcji, bohaterowie serialu wielokrotnie obchodzili różnego rodzaju święta. Jednak jeden odcinek świąteczny szczególnie wbił się w pamięci widzów. Mowa oczywiście o odcinku z sezonu 7. pt. „The One with the Holiday Armadillo”. To właśnie wtedy Ross odkrywa, że jego syn Ben niezwykle marzy o tym, by w tym roku odwiedził go Święty Mikołaj z prezentami. Mężczyzna udaje się do wypożyczalni strojów, jednak na miejscu okazuje się, że wszystkie stroje Świętego Mikołaja są już dawno wypożyczone. W efekcie czego Ross wraca do domu w stroju pancernika. Jak widać, do niektórych dzieci przychodzą Mikołaje, a do innych „świąteczne” pancerniki.

 

Zobacz także: Boże Narodzenie w serialach. Najlepsze świąteczne odcinki popularnych seriali
 

„American Horror Story”

 Fotografia:YouTube/Rockzilla77


Najbardziej przerażająca kreacja Świętego Mikołaja pojawiła się w serialu „American Horror Story”. Morderca przebrany w strój świętego Mikołaja napadał i terroryzował pacjentów szpitala psychiatrycznego. Całość wyszła naprawdę przerażająco postać, która zazwyczaj kojarzy się bardzo dobrze i przyjemnie tu zadaje mnóstwo bólu i cierpienia, a jej ofiarami są osoby z poważnymi problemami psychicznymi. Po przykładzie „American Horror Story” idealnie widać, że postać Świętego Mikołaja można wprowadzić do każdego rodzaju serialu.

 

„Różowe lata 70.”

 Fotografia:YouTube/markopolo3425


Ten serial kochali wszyscy. Spokojny i przyjazny sitcom, którego bohaterowie obchodzili Święta Bożego Narodzenia częściej niż raz w sezonie. W jednym z najlepszych odcinków świątecznych Red dostał pracę jako Święty Mikołaj w centrum handlowym. Mężczyzna nie bardzo przejmuje się swoja nową rolą, jest chyba najgorszym Mikołajem na świecie. A wszystko przez to, że mówi dzieciom prawdę. Nie szczędzi słów i w swoich wypowiedziach nie uwzględnia ich wieku. Wypowiada się jak skrajny pesymista i chętnie neguje każde dziecięce marzenie, próbując sprowadzić młodego człowieka na ziemię. Dla dorosłych te sceny były niezwykle zabawne, dla dzieci pewnie już mniej.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska