Miejsca znane z polskich seriali, które można zobaczyć na żywo

24/10/2018

 

Gdzie leży Grabina znana z M jak miłość? Czy można odwiedzić Wadlewo? A także, gdzie jest ławeczka spod sklepu Więcławskiej? Na pewno nie raz się nad tym zastanawialiście. W naszym kraju jest wiele pięknych i wyjątkowych miejsc, które pokazane zostały w wielu filmach czy serialach. Nie ma reguły – reżyserzy zachwycają się wielkimi miastami, ale również maleńkimi wsiami, których do tej pory nikt nie znał. Seriale odmieniły te miejsca na zawsze.

Ojciec Mateusz – Sandomierz

 Fotografia:YouTube/Gwiazda Polska


Sandomierz to miasto, które obecnie najbardziej kojarzone jest z serialem „Ojciec Mateusz”. Produkcja doskonale przedstawia piękny krajobraz i zabytki Sandomierza. Większość scen kręconych jest na rynku lub w bliskiej okolicy. Komisariat Policji, który pokazywany jest w niemal każdym odcinku, tak naprawdę jest Urzędem Skarbowym, który mieści się przy ul. Żydowskiej 1 w Sandomierzu. Niestety, w tym mieście nie znajdziecie kościoła i plebanii, które są najważniejszymi miejscami w serialu.

 

Ranczo – Jeruzal

 Fotografia:YouTube/Janusz Widla


Serial „Ranczo” to prawdziwy hit Telewizji Polskiej. Wilkowyje to wieś, w której chciałby mieszkać każdy. To miejsce ma niezwykły klimat i mieszkają tam wyjątkowi ludzie. W serialu wieś położona jest w województwie lubelskim, gdzieś pomiędzy Radzyniem Podlaskim a Lublinem. Wilkowyje to fikcyjne miejsce, a sceny nagrywane są w Jeruzalu. Jest to bardzo mała wieś, która mieści się w województwie mazowieckim w gminie Mrozy. To właśnie tam znajdują się prawie wszystkie miejsca, jakie znamy z serialu. Możecie tam zobaczyć kościół, plebanię, sklep Krystyny Więcławskiej, szkołę, rynek, ośrodek zdrowia Doktora Wezóła oraz przystanek autobusowy, z którego bohaterowie serialu często wyruszają do Radzynia czy Lublina. W tej wsi znajduje się również dawna chałupa Solejuków, w której wielodzietna rodzina mieszkała w pierwszych sezonach serialu. Dzięki produkcji TVP to miejsce zyskało na atrakcyjności i jest chętnie odwiedzane przez turystów. Każdy fan „Rancza” na pewno marzy o zrobieniu sobie zdjęcia na kultowej ławeczce czy zakup „Mamrota” w sklepie Więcławskiej.

 

Zobacz także: Jak zmieniały się polskie seriale: Ranczo


W rytmie serca – Kazimierz Dolny

 Fotografia:YouTube/Forum Media2


Serial „W rytmie serca” jest prawdziwą reklamą Kazimierza Dolnego. Pokazuje miasto z najpiękniejszej strony i takie, jakie jest naprawdę, poza sezonem, bez tłumów turystów i wycieczek. Chwilami miasteczko w serialu wygląda dużo lepiej niż w rzeczywistości. Dużo scen kręcono na rynku, ale w serialu znajdziecie niemal wszystkie najpiękniejsze miejsca z Kazimierza Dolnego. Dzięki serialowi, do Kazimierza przybywa jeszcze więcej turystów niż wcześniej, chociaż tak naprawdę to miejsce nigdy nie mogło narzekać na brak zainteresowania. W tym miejscu nakręcono do tej pory wiele scen filmowych.

 

Zobacz także: Fenomen serialu „W rytmie serca”


M jak miłość – Piaski

 Fotografia:YouTube/N P S


Saga o rodzinie Mostowiaków gości na antenie TVP2 już od wielu lat. Miejsca, które znacie z serialu, w większości kręcone są w studiu. Kuchnia Mostowiaków czy mieszkanie Marty i Małgosi to plan filmowy, który mieści się w dawnej fabryce pod Piasecznem. Jednak dom Mostowiaków istnieje naprawdę i mieści się we wsi Piaski w województwie lubelskim. To właśnie tam nagrywane są wszystkie sceny sprzed domu i z podwórka Mostowiaków. Znajdziecie tam wszystkie budynki i miejsca, jakie wchodzą w skład gospodarstwa Barbary i Lucjana, w tym również okazały sad, który często pokazywany jest w serialu.

 

Zobacz także: Jak zmieniały się polskie seriale: „M jak miłość”
 

Pierwsza Miłość – Gajków

 Fotografia:YouTube/Pierwsza Milosc


Każdy fan serialu „Pierwsza Miłość” z pewnością doskonale zna serialowe Wadlewo, w którym kręcono bardzo dużo scen. Nie znajdziecie jednak Wadlewa na mapie Polski. Miejsce, które znamy z „Pierwszej Miłości” to maleńka, położona niedaleko Wrocławia, wieś Gajków. To właśnie tu znajduje się sklep Malwiny czy salon fryzjerski Victorii. Ten drugi istnieje jednak tylko w serialu. W rzeczywistości w budynku przy sklepie mieści się świetlica środowiskowa i koło gospodyń wiejskich. Zamieniane jest ono w salon fryzjerski na potrzeby serialu. Sklep istnieje naprawdę. Wypożyczany jest na ok. 10-12 dni w roku i wtedy ekipa „Pierwszej Miłości” kręci tam wszystkie sceny.

 

Zobacz także:Jak zmieniały się polskie seriale: Pierwsza Miłość

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska