Znane miejsca z seriali i filmów, które istnieją naprawdę

18/05/2020

Oglądając ulubiony serial , każdy z nas nieraz zastanawiał się czy pokazane miejsce istnieje naprawdę czy jest to wynik zaskakującej umiejętności scenografów i zastosowania green screnna. Okazuje się jednak, że większość scen jest filmowana w istniejących miejscach.

1. ,,Skazani na Shawshank’’

 

Słynne więzienie z kultowego filmu to tak naprawdę również zakład karny. Ohio State Reformatory zamknięto jednak  w 1990 roku i po dzień dzisiejszy służy jako muzeum, chętnie odwiedzane przez turystów. Mieści się ono w Mansfield w  Stanach Zjednoczonych. Budynek wykorzystywano również do wielu produkcji filmowych takich jak: Tango i Cash czy Air Force One.

 

 Źródło: www.pinterest.com

 

 

Zobacz także: Te miejsca znane z naszych ulubionych seriali istnieją naprawdę! (cz. I)

 

 

2.,,Gra o Tron’’

 

Każdy fan tego serialu jest pod wrażeniem jego malowniczej scenerii. Lasy, ruiny oraz panorama miast wykorzystywanych w nim to tak naprawdę prawdziwe obiekty . Najbardziej zapamiętana przez wszystkich jest Królewska Przystań i scena w której królowa Cersei zostaje upokorzona przed tłumem podczas swojego marszu. Serialowe miasto znajduje się w Dubrovniku na Chorwacji i co roku przybywają tłumy turystów by zobaczyć je na własne oczy.

 

 Źródło: www.pinterest.com

 

3.,,Forrest Gump’’

 

Kojarzycie scenę, w której bohater zaczyna swój maraton biegu i po 3 latach, po przebiegnięciu tysięcy km w końcu się zatrzymuje? W oddali widzimy piękny krajobraz na pustkowiu, który rozdziela droga. Tę scenę kręcono w dolinie Monument Valley, która znajduje się na granicy stanów Utah i Arizona w USA.

 

 Źródło: www.pinterest.com

 

4.,,Harry Potter’’

 

Trasa pociągu, który przewoził uczniów do Hogwartu, przebiegała przez piękny, kamienny wiadukt. Wielu mogłoby się wydawać, że został on specjalnie, komputerowo stworzony na potrzeby filmu. Wiadukt istnieje naprawdę i znajduje się w Szkocji a jego nazwa to Glenfinnan. Mierzy on 30m wysokości i 380m długości.

 

 Źródło: www.pinterest.com

 

 

Zobacz także: Miejsca znane z polskich seriali, które można zobaczyć na żywo

 

 

5. Zamek Disney

 

Charakterystyczną rzeczą dla produkcji Disneya jest okazały, biały zamek z czołówki, która poprzedza każdą bajkę i film. Do zainspirowania twórców przyczynił się niemiecki zamek znajdujący się w Neuschwanstein. Wybudowano go w 1869 roku przez Ludwika Wittelsbacha II. Budowla cieszy się ogromnym zainteresowaniem i podczas sezonu letniego, odwiedza go nawet 10 tysięcy turystów. Był również pierwowzorem zamku, w którym mieszkała Śpiąca Królewna.

 

 Źródło: www.pinterest.com

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska