Te miejsca z kultowych seriali istnieją naprawdę! Gdzie warto pojechać? (cz. II)

17/10/2018

 

Gdy jakieś miejsca pojawiają się w filmach lub serialach, automatycznie zyskują na atrakcyjności. Biura podróży szykują dodatkowe wycieczki śladami danej produkcji. Turyści robią sobie zdjęcia, inspirując się kadrami z filmu. Oto kolejna dawka miejsc, które stały się sławne dzięki ekranowym dziełom.

Narcos – Medellin, Kolumbia

 Fotografia: YouTube/Linda Krueger


Gdy w 2015 roku platforma Netflix zaprezentowała serial „Narcos”, chyba nikt nie podejrzewał, że stanie się on tak wielkim hitem. Losy barona narkotykowego Pablo Escobara przyciągnęły tłumy. Już po kilku pierwszych odcinkach było jasne, że powstanie kolejny sezon. Późniejsze odcinki skupiają się na miejskiej wojnie narkotykowej oraz gangsterskich porachunkach. „Narcos” urzeka nie tylko ciekawą historią, ale także piękną scenografią i krajobrazami. Serial kręcony jest w mieście Medellin w Kolumbii. Po latach wojny domowej Kolumbia znowu stała się bezpiecznym krajem dla turystów. Medellin najgorsze czasy ma już za sobą. Obecnie to prężnie rozwijające się i nowoczesne miasto.

 

Zobacz także: Te miejsca znane z naszych ulubionych seriali istnieją naprawdę! (cz. I)
 

Westworld – Utah, USA

 Fotografia: YouTube/IxxneoxxI


Na pewno pamiętacie te wyjątkowe scenerie skalne, które w serialu „Westworld” pojawiają się bardzo często. Urzekające formacje to nic innego jak Castle Valley i Fisher Valley, znajdujące się we wschodniej części amerykańskiego stanu Utah. Miejsca te położone są niedaleko miasta Moab i parków narodowych Arches i Canyonlands. Wielokrotnie wykorzystywano je w amerykańskich westernach.

 

Most nad Sundem – Dania i Szwecja

 Fotografia: YouTube/MSFTV3


Ten genialny duńsko-szwedzki serial opowiada historię dwóch detektywów, którzy wspólnie prowadzą skomplikowane śledztwa dotyczące morderstw popełnionych na granicy dwóch państw. Tytułowy Most nad Sundem istnieje naprawdę. Jest największym tego typu obiektem w Europie. To budowla drogowo-kolejowa o łącznej długości ośmiu kilometrów, która łączy ze sobą Kopenhagę i Malmö. To właśnie w tych dwóch miastach kręcony jest serial. Oprócz tego w produkcji bardzo dobrze przedstawiono kopenhaską dzielnicę Nørrebro.

 

Zobacz także: Najbardziej wyczekiwane seriale 2018 roku. Na te produkcje warto czekać!
 

Peaky Blinders – Liverpool, Wielka Brytania

 Fotografia: YouTube/BTWN Paranormal


Peaky Blinders jest dramatem, którego akcja toczy się w Birmingham zaraz po zakończeniu pierwszej wojny światowej. Tak naprawdę serial niemal w całości nakręcony został w Liverpoolu. Wszystko dlatego, że to miasto zachowało piękne zabytki oraz pochodzącą z tamtej epoki, niezwykłą architekturę, która idealnie wpasowała się do akcji serialu. W produkcji pojawia się również jedna z największych historycznych atrakcji, jakie zobaczyć możemy w Liverpoolu – szesnastowieczny dworek Croxteth Hall. Obecnie znajduje się tam posiadłość agroturystyczna z pięknym wiktoriańskim ogrodem i wyjątkowym rezerwatem przyrody. Miejsca są całkowicie otwarte dla turystów.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska