6 miast, które warto zobaczyć chociaż raz w życiu

 

Nieważna jest kolejność. Ważne, żebyście kiedykolwiek się tam wybrali, z przyjaciółmi lub z drugą połówką. Każde z nich kryje w sobie niezwykłe piękno.

1. Amsterdam (Holandia)

Jest bez wątpienia atrakcyjnym miastem dla turystów. Co może wzbudzić szczególne zainteresowanie? Może na początku „krzywe kamienice”, które mogą przyprawić Was o zawrót głowy lub wręcz lęk, ale również zaskakująca dzielnica otwartej prostytucji w oknach wystawowych - Red Light District, czy Muzeum Haszyszu i Marihuany. Znajdziecie tam także wiele historycznych budynków. Główną atrakcją Amsterdamu są jego świetne muzea, znane na cały świat Rijksmuseum czy Muzeum Van Gogha.

 

2. Pecz (Węgry)

To zabytkowe miasto i jedno z najstarszych miejsc na Węgrzech! Tamtejszy cmentarz wczesnochrześcijański znalazł się na liście światowego dziedzictwa UNESCO w 2000 roku. W mieście zobaczycie wiele meczetów i muzeum.

 

3. Praga (Czechy)

Zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miast na świecie! Nazwana „miastem 100 wież” ma swój urok o każdej porze roku.  Usytuowana w samym sercu Europy. Słynie między innymi z wąskich, brukowanych uliczek, Mostu Karola oraz Zamku Praskiego. Obok wszystkich zabytków nie sposób przejść obojętnie. Warto nadmienić, że praskie ZOO uplasowało się na 7. miejscu najlepszych na świecie. Oczywiście będąc w Czechach nie możesz zapomnieć o spróbowaniu czeskiego piwa i knedli ;)

 

 

4. Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

To miasto, które jeszcze kilkanaście lat temu było pustynią, a dziś jest stolicą luksusu. To tutaj jest najwyższy budynek na naszej planecie - Burdż Chalifa, największy supermarket i gigantyczne akwarium! Dubaj lubi być we wszystkim "naj". Miasto tętni życiem i rozrywką - tańczące fontanny, gra świateł, muzyki i wody. Odbywający się tu kilkunastominutowy pokaz musisz zobaczyć bez zastanowienia, gdyż to najpiękniejszy tego typu pokaz na świecie.

 

 

5. Paryż (Francja)

Popularny cel podróży, ale warto, zdecydowanie! Paryż to miasto miłości. Architektura, królewska aranżacja hoteli, zielone, żywe krajobrazy. Zalet Paryża jest bez liku. Słynie z galerii sztuki i muzeów. Disneyland i oczywiście spektakularna wieża Eiffla. Jedzenie i croissanty też smakują tutaj inaczej ;) Wszystko to sprawia, że wielu turystów nadal wybiera Paryż, choćby na weekend.

 

6. Sankt Petersburg (Rosja)

Piotr I nazwał to miasto „miastem marzeń”. Dziś brązowy monument cara na koniu góruje nad wodami Newy, zwrócony w stronę Twierdzy Pietropawłowskiej. Podobnie jak kilkadziesiąt lat temu, turystów przyciągają liczne szyldy straganów, kin i kawiarni. Tutaj zobaczysz też krążownik Aurora, który dryfuje u nabrzeża Wielkiej Newki, a w środku funkcjonuje muzeum. Warto wynająć łódkę, by przyjrzeć się zabytkom z innego punktu widzenia. Szczególnie polecamy odwiedzić St. Petersburg w czasie białych nocy (trwających od 15 maja do 16 lipca).

 

 

Mam nadzieję, że chociaż trochę przekonałam Was do turystyki. Pamiętajcie, że wspomnień nie da się kupić i zostaną na zawsze. A majówka w tym roku, przy sprytnym przemyśleniu, szykuje się naprawdę długa, więc warto skorzystać.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska