Męskie Granie 2019 – kolejna dawka muzyki i dobrej zabawy już niebawem przed nami!

 

Męskie Granie to jedna z najciekawszych ogólnopolskich tras koncertowych, której inicjatorem i pomysłodawcą jest marka Żywiec. Podczas tras muzycznych można zobaczyć i usłyszeć czołowych polskich muzyków oraz twórców sztuk wizualnych, którzy każdego roku zaskakują zgromadzoną przed sceną publiczność. Męskie granie dostarcza widowni sporą dawkę emocji i doprowadza do muzycznego szaleństwa!

Męskie Granie 2019 – Czym tym razem zaskoczą nas muzycy?

 

Od samego początku skład ekipy był utrzymywany w tajemnicy, jednak już teraz wiemy kto w tym roku porwie nas w muzyczną podróż! 30 maja fani Męskiego Grania Orkiestry poznali skład tegorocznych artystów, którzy będą reprezentować trasy koncertowe w całej Polsce. W tym roku dziesiątą edycję trasy Męskie Granie promuje singiel „Sobie i wam”, który został wykonany przez Igo (Igor Walaszek), Katarzynę Nosowską, Tomasza Organka oraz Krzysztofa Zalewskiego. Autorką tekstu jest Nosowska, natomiast muzykę skomponowała ta sama artystka oraz Marcin Macuk. Tego samego dnia miał premierę teledysk do singla, którego reżyserem jest Allan Willmann. Piosenka zdobyła ogromną popularność w serwisie internetowym YouTube, gdyż w mniej niż 24 godziny zdobyła ponad milion wyświetleń. Refren piosenki niezwykle szybko wpada w ucho – „Życzymy sobie i wam, by nas było stać na święty spokój. Szczęścia, ile się da, miłości w bród, mądrych ludzi wokół”.

Inicjatywą Męskiego Grania jest przedstawienie kreatywnego oraz innowacyjnego oblicza polskiej sceny muzycznej, która z każdym kolejnym rokiem zmienia swoją eksperymentalną strukturę. Zaproszeni artyści zachęcają wszystkich zainteresowanych słuchaczy do odsłuchiwania i oceniania ich projektów, dzięki czemu nowe single dostosowują się do potrzeb odbiorców. I choć pierwsza odsłona projektu miała miejsce w 2010 roku, to nie zapowiada się na to, aby muzycy zwolnili tempo. Męskie Granie to wyjątkowa impreza, która za każdym razem przyciąga tłumy spragnionych dobrej muzyki słuchaczy. Bilety na trasy koncertowe są zazwyczaj szybko wyprzedane. W tym roku, w przedsprzedaży bilety można było już nabyć od wtorku, 7 maja. Regularna sprzedaż biletów wystartowała w czwartek, 6 czerwca o godzinie 12:00. Bilety na Męskie Granie 2019 można zakupić w Internecie.

 

Trochę historii o Męskim Graniu

 

Głównym sponsorem trasy koncertowej Męskie Granie jest polska marka piwa typu lager – Żywiec. Piwo jest produkowane wyłącznie przez Browar w Żywcu, który powstał w 1856 roku z inicjatywy księcia Albrechta Fryderyka Habsburga. Produkcja była nastawiona na tworzenie piwa jasnego warzonego wedle metody fermentacji dolnej. Żywiec to największa polska marka piwa w segmencie premium. Na przestrzeni ostatniego wieku piwo zdobyło wiele znaczących nagród na międzynarodowych wystawach piwa m.in. w Brukseli, Łodzi, Norymberdze czy Paryżu. Marka piwa jest także patronem Festiwalu Birofilia oraz Malta Festival Poznań.

Męskie Granie powstało przeszło 10 lat temu. Początkowo dyrektorem artystycznym projektu był Wojciech Waglewski. Rok później zastąpiła go Katarzyna Nosowska, a w 2013 roku dołączył do niej polski raper O.S.T.R. 4 lata po zorganizowaniu przedsięwzięcia zrezygnowano z funkcji dyrektora artystycznego trasy na rzecz powoływanej jedynie na czas trwania imprezy. W latach 2014-2015 szefem muzycznym był Andrzej Smolik, w 2016 i 2017 Tomasz Organek, a w ubiegłorocznej edycji Krzysztof Zalewski. W 2018 roku frontmenami Męskiego Grania byli muzycy: Kortez, Dawid Podsiadło i Krzysztof Zalewski. Na scenie towarzyszył im pięciosobowy zespół: Marcin Macuk, Patryk Stawiński, Kuba Staruszkiewicz, Olek Świerkot oraz Andrzej Markowski. Wspólnie nagrany singiel „Początek” promował trasę koncertową. Piosenka zdobyła 78 mln wyświetleń w serwisie YouTube. Na trasie po raz trzeci pojawiła się dodatkowa Scena Ż, na której mogli zaprezentować się młodzi i utalentowani wykonawcy.

 

Nowe twarze Męskiego Grania 2019

 

Nikt nie spodziewał się, że Męskie Granie ponownie zaskoczy swoich fanów. W końcu każdy bardzo dobrze zna twórczość Nosowskiej, Organka oraz Zalewskiego, jednak czy wszyscy kojarzą Igo? Prawdopodobnie jest to już jeden z najbardziej rozpoznawalnych męskich głosów w Polsce. Igor Walaszek, który na scenie występuje pod pseudonimem Igo, pochodzi z Krakowa. W 2009 roku wraz z przyjaciółmi postanowił stworzyć rockowy zespół Clock Machine, który rozpoczął jego przygodę z szeroko pojętą muzyką. Od 2015 roku wraz z Kubą Traczem tworzy elektroniczny duet Bass Astral x Igo. Zespół wyróżnia się na rynku muzycznym, tym że łamie wszelkie konwenanse w muzyce elektronicznej i stawia na niezwykłe live acty. Jedynie po roku koncertowania duet wydał swoją debiutancką płytę „Discobolus”, która z miejsca zaskarbiła sobie serca fanów muzyki elektronicznej. W 2016 roku razem z Filipem Jarzęckim założył wytwórnię muzyczną o nazwie Iglo Records. W 2018 roku na koncie duetu zagościła druga płyta studyjna „Orell”.

Igor Walaszek nagrał już w sumie sześć płyt z wyżej wspomnianymi zespołami. W tym roku wraz ze zespołem Clock Machine wydał płytę muzyczną „Prognozy”, zawierającą 13 krążków, która przedstawia problemy współczesnego świata - zmartwienia i przeszkody w nawiązywaniu relacji międzyludzkich. Clock Machine jest formacją muzyczną, która gra tradycyjnego rocka z lekką domieszką funku, lecz najbardziej charakterystyczną zaletą zespołu jest  wokal Igora Walaszka. Igo występował na wszystkich najciekawszych polskich festiwalach m.in. Opene'r Festival, OFF Festival czy Audiorive. Igor Walaszek jest artystą, który pilnie strzeże swojego życia prywatnego. Podczas wywiadów odpowiada przeważnie na pytania jedynie związane ze swoją pracą muzyczną. Na zdjęciach w mediach społecznościowych można jednak zobaczyć, że jest w szczęśliwym związku.

 

Kto ponownie zaśpiewa na Męskim Graniu 2019?

 

Jej twórczość i zmysłowy głos dotarły już na wszystkie zapomniane ziemie Polski. Jak myślicie, kogo mam na myśli? Oczywiście, Katarzynę Nosowską - polską piosenkarkę oraz autorkę tekstów, która była wokalistką zespołu rockowego Hey w latach 1992-2017. Formacja stała się popularnym zespołem w latach 90. XX wieku, ponieważ melancholijny głos wokalistki i mocne brzmienia wydobywające się z gitary, doprowadzały widownię do głębokiego wzruszenia i energicznego oczekiwania na kolejne single. Na polskiej scenie muzycznej osiągnęła już praktycznie wszystko. Jest wielokrotną zdobywczynią Nagród Muzycznych „Fryderyki” oraz laureatką nagrody Paszport „Polityki” za 1993 rok. Artystka jest członkinią Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio-Video. W 2018 roku wydała powieść „A ja żem jej powiedziała...”, która opowiada o wpływie portali społecznościowych na życie współczesnych ludzi. W 2019 roku książka zdobyła tytuł „Książki Roku” według portalu Lubimy Czytać w kategorii „Literatura piękna” oraz tytuł „Bestsellera Empiku” 2018 w kategorii „Literatura polska”. W 2019 roku już po raz trzeci została dyrektor artystyczną projektu Męskie Granie.

Tomasz Organek jest polskim muzykiem oraz wokalistą. Artysta jest wszechstronnie utalentowaną osobą, która z formacją muzyczną ØRGANEK wydała dwa albumy: „Głupi” oraz „Czarna Madonna”. Krążki osiągnęły status platynowej płyty. Artysta jest również członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. W ciągu swojej dotychczasowej kariery uzyskał cztery Fryderyki oraz wiele cenionych nagród muzycznych m.in. Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego czy Nagrodę Muzyczną Programu III Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego. W 2018 roku otrzymał nagrodę specjalną Superbohaterka Roku Wysokich Obcasów 2018 za koncert ØNA na trasie Męskiego Grania. Na Męskim Graniu pojawił się dwukrotnie jako uczestnik w roku 2014 i 2015, natomiast kierownikiem muzycznym był w roku 2016 i 2017.

 

Na Męskim Graniu 2019 usłyszymy również utalentowanego i wyjątkowego Krzysztofa Zalewskiego-Brejdyganta, który jest członkiem zespołów Japoto i Muchy. Muzyk jest laureatem drugiej edycji programu „Idol”. Artysta ma na swoim koncie cztery krążki muzyczne: „Pistolet”, Zelig”, „Złoto” oraz „Zalewski śpiewa Niemena”. Za ten ostatni otrzymał nagrodę Fryderyk w kategorii „Nowe wykonanie”. Krzysztof Zalewski stawia również na inne przedsięwzięcia. W 2009 zagrał tytułową rolę Mieczysława „Roja” Dziemieszkiewicza w filmie „Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać” w reżyserii Jerzego Zalewskiego. Choć na samym początku kariery muzycznej Zalewski stawiał na bardzo mocne połączenie heavy metalu, hard rocka i rocka, to obecnie chętniej wybiera łagodniejsze brzmienie rocka i popu.

Męskie Granie to fascynujący projekt wielu artystów, którzy pragną łamać wszelkie reguły i dążyć do eksperymentowania z każdym rodzajem muzyki. Artyści zwracają wielką uwagę na różnorodność, unikając dzięki temu wszelkiej monotonności oraz jednostajności. Za każdym razem stawiają na wysoki poziom wykonywania aranżacji muzycznych, dobór odpowiedniej akustyki, a także ciekawą scenografię, która dodatkowo podbija charakter prezentowanych singli. Trasy koncertowe Męskiego Grania wypromowały kilka hitów m.in. ubiegłoroczny „Początek”, którzy wykonali Kortez, Podsiadło oraz Zalewski. Miejmy nadzieję, że artyści zaskoczą nas jeszcze nie raz, bowiem ich występy stają się mieszanką wybuchową.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska