Powroty mamy do pracy

26/04/2017

 

Mijają kolejne dni, tygodnie, miesiące. Nawet nie wiem kiedy… Zbliża się nieuchronnie koniec mojego urlopu…

Czas wracać do pracy. W mojej głowie w związku z tym pojawia się masa myśli… Czy Ola sobie poradzi bez mamy? Czy powinnam odstawić ją od piersi wracając do pracy? Czy ja w ogóle będę miała nadal swoją pracę? A co jeśli zostanę zwolniona? Czy uda mi się znaleźć coś nowego?

 

Nie ukrywam, przyszedł moment zwątpienia. Zarówno w to jak razem z Olą przetrwamy rozłąkę, jak i w to, co potrafię. Do tej pory myślałam, że moja praca jest w miarę stabilna. Dziś, po tak długim czasie, nie mogę mieć pewności, że za chwilę jej nie stracę… W takich momentach prześladuje mnie czarnowidztwo, którego nienawidzę.

 

Co ja tak naprawdę potrafię? Czy jestem wystarczająco dobra, żeby starać się o „taką” pracę? Czy ktokolwiek będzie chciał zatrudnić mamę z małym dzieckiem?

 

Moja samoocena w tym momencie wynosi minus pięć. Bałagan w głowie nie pomaga. Muszę pobyć trochę sama, jakoś sobie to wszystko poukładać… Choć chciałabym napisać Wam coś pozytywnego, u każdej z nas nadchodzi ten moment. Chwila, kiedy musimy zostawić naszego maluszka i wrócić do pracy. A po takim czasie nie możemy być pewne, co nas czeka…

 

To jest trochę tak, że zarówno Ola, jak i ja będziemy musiały przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości. Mój maluch będzie spędzał więcej czasu z opiekunką. Ja natomiast, oderwana od niej i domowych pieleszy, będę musiała znów stawić czoła nieugiętej rzeczywistości. Ciężko odpowiedzieć sobie obecnie na pytanie: czy sobie z tym poradzimy? Na pewno czeka nas duże wyzwanie.

 

Na dzień dzisiejszy jestem pewna tylko jednego: Hania i Ola są najlepszym, co mam w życiu! Wczoraj Hania odebrała stypendium marszałka. Jestem niesamowicie dumna ze swojej małej córeczki. Ola natomiast zaczyna składać pierwsze wyrazy i coraz świadomiej porozumiewa się ze światem. Być może nawet ona jest bardziej gotowa na nadchodzącą sytuację niż ja… Muszę sobie to wszystko poukładać… A jak już się tak stanie, podzielę się z Wami opowieścią jak ze wszystkim dałyśmy sobie świetnie radę!

 

 

 

 

Korekta: Olga Miziuk

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska