Bożyszcze nastolatek i jego wielkie marzenia

 

Niedawno był bożyszcze nastolatek. Jego fanki dojrzały razem z nim, a po wydaniu debiutanckiego albumu zyskał również w oczach nieco starszej publiczności. Jego głos kochają miliony, a przez uśmiech mdlała nie jedna. Mowa o Harrym Stylesie, który kiedyś zamarzył, by śpiewać. Dziś słucha go cały świat.

Pochodzi z Holmes Chapel – niewiele ponad osiemdziesiąttysięcznego miasta w Wielkiej Brytanii. Od małego był śmiałym, wesołym i muzykalnym chłopcem. Marzył o karierze i już w czasach licealnych zaczął do tego dążyć. Wraz z kolegami z Holmes Chapel Comprehensive School założył zespół White Eskimo. Harry był (oczywiście) liderem i razem z zespołem wygrał szkolny konkurs talentów. Po szkole jego „kariera” chwilowo ustała, pracował w piekarni, aż nadszedł dzień, kiedy wystąpił w eliminacjach do brytyjskiej wersji X Factora.

 

Harry miał szesnaście lat, gdy pokazał się światu. Uroczy chłopak z loczkami zaśpiewał „Isn’t she lovely” Stevie’a Wondera i piosenkę Oasis „Stop crying your heart out”. Uwiódł nie tylko puliczność, ale i surowe jury, w skład którego wchodził między innymi Simon Cowel – jego przyszły producent. Jednak wtedy sam urok Harrego Stylesa nie wystarczył i już miał odpaść, gdy Simon wpadł na pomysł stworzenia zespołu z pięciu chłopaków, którzy osobno mogą nie podołać, ale razem zrobią coś wielkiego. Tak powstało One Direction.

 

Harry, Louis, Zayn, Niall i Liam stworzyli boysband, na pukcie którego oszalał cały świat. Mieli dużo hejterów, ale trzeba przyznać – znali ich (prawie) wszyscy. Osiągnęli więcej niż niejeden zespół, jeździli w trasy w najbardziej odległe zakątki świata. Nawet nie śnili o takim sukcesie, a to, co ich spotkało, zdecydowanie przerosło najśmielsze marzenia. Niestety, po sześciu latach ciężkiej pracy chłopaki postanowili zrobić sobie przerwę.

 

W boysbandzie zawsze jest jakiś niepisany lider. Chłopak, na którego kamery skierowane są częściej i więcej fanek do niego wzdycha. W 1D był to właśnie Harry. Gwiazdor był na tapecie ciągle, szczególnie jego liczne romanse z kobietami. Ale w parze z urodą jak najbardziej idzie u niego też talent. Po „rozpadzie” One Direction Harry nie próżnował. Pod okiem producenta odpowiedzialnego za sukces m.in. Kanye Westa czy Pink, Harry zaczął pracować nad własnym albumem. Chciał zrobić coś swojego, co całkowicie odda jego artystyczną duszę. Wydał album, który jeszcze przed sprzedażą osiągnął rekordy, a obecnie jest numerem jeden w trzynastu krajach czy angielskiej liście Billboard 200. Mieszanka soft rocka i popu zrobiła na odbiorcach duże wrażenie.

 

Oprócz solowej płyty Harry zawsze marzył o zagraniu w filmie. Gdy świat obiegła informacja, że zagra w filmie wojennym, fala krytyki była niczym tsunami. Jak to Harry w filmie wojennym? Przecież on idealnie pasuje do roli amanta w łzawym melodramacie! Kontrowersje były spore, stawiano pod znakiem zapytania jakość filmu. Jednak i tu Harry pokazał, jaki poziom sobą reprezentuje. „Dunkierka” odniosła wielki sukces, a Harry zyskał również rangę dobrego aktora, z którym wiązane są wielkie nadzieje. Co ciekawe, do roli Alexa wybrał go sam reżyser – Christopher Nolan. Ten sam, który wyreżyserował m.in. „Mrocznego rycerza”. Nolan przewiduje Harremu powtórzenie sukcesu Heatha Ledgera, który za rolę Jokera dostał Oscara za najlepszą drugoplanową rolę męską. Miejmy nadzieję, że Nolan się nie myli!

 

Dziś Harry zajmuje się głównie promocją swojego solowego albumu. Nie wyklucza, że zagra w kolejnym filmie, jego dyskografia na pewno również będzie się powiększać. Kiedyś był chłopcem z małego miasta, ze zwykłej rodziny. Dziś jest gwiazdą, która kiedyś wzięła sprawy w swoje ręce i może się pochwalić niejednym sukcesem. A jeszcze więcej przed nim!

 

A ty co dziś zrobisz, by spełnić swoje marzenie? :)

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska