W drodze do legendy

 

Znany jako pierwszy na świecie neurochirurg, który rozdzielił bliźnięta syjamskie połączone głowami. W ostatnich wyborach prezydenckich był najgroźniejszym przeciwnikiem Donalda Trumpa w prawyborach z ramienia Republikanów.  W czwartej części cyklu „Mam marzenie i nie zawaham się go użyć” przedstawiam Bena Carsona.

 

Benjamin Solomon Carson nie miał łatwego dzieciństwa. Jego matką była nastolatka, wychowywała go w slumsach. Mimo tego, że była analfabetką i skończyła tylko trzy klasy podstawówki, bardzo dbała, żeby jej synowie dużo czytali. Zachęcony do nauki Ben radził sobie w szkole coraz lepiej, dzięki czemu skończył liceum jako jeden z najlepszych uczniów, po czym dostał stypendium na Uniwersytecie Yale. Skończył specjalizację neurochirurgii.

 

Miał zaledwie 33 lata, gdy został dyrektorem Neurochirurgii Dziecięcej w szpitalu w Baltimore. Trzy lata później poprowadził zespół, który dokonał pierwszego udanego rozdzielenia bliźniąt syjamskich zrośniętych głowami. Ten sukces przyniósł mu sławę na całym świecie i pozwolił zostać jednym z najlepszych neurochirurgów w Stanach Zjednoczonych.

 

Carson wydał kilka książek, które stały się bestsellerami, m.in. swoją autobiografię. Powstał o nim również film – „Cudowne ręce – opowieść o Benie Carsonie”. Wspiera fundacje dobroczynne, biblioteki, szkoły i wszystkich tych, którzy, tak jak on za młodu, chcą osiągnąć sukces przez swoją ciężką pracę.

 

W ostatnich latach Carson próbuje swoich sił w polityce. Zachęcony przez Amerykański magazyn, podjął próbę kandydowania do wyborów prezydenckich. W sondażach przebił nawet Donalda Trumpa, jednak wkrótce z tego zrezygnował.

 

Carson jest wzorem dążenia do swoich marzeń nie za wszelką cenę, lecz ciężką pracą. Mogło się wydawać, że był skazany na porażkę przez wzgląd na urodzenie, a dzisiaj jest jedną z „Żyjących Legend”.

 

Korekta: Aleksandra Borkowska

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska