Make Life Harder – przewodnik po polityce

 

Kiedy skończyłam ich poprzednią książkę, wydawało mi się, że nic lepszego już wymyślić nie mogą. Ich ironiczne poczucie humoru sprawia, że przy każdym poście, czy fragmencie książki, płaczę ze śmiechu. Stąd moje miłe zaskoczenie, kiedy dowiedziałam się, że wydają kolejną część swoich luźnych przemyśleń – tym razem „Przewodnik po polityce i nie tylko, ale też”.

Make Life Harder, bo o nich mowa, to duet blogerów, którym żaden temat nie straszny. Maciej i Lucjan, ludzki odpowiednik mopsa oraz dekadent, filetalista, miłośnik pringlesów – jak sami o sobie mówią – poruszają jak nikt inny, potrafią celnie ocenić drugiego człowieka, nie boją się wyrazić własnego zdania w niekonwencjonalny sposób i przede wszystkim odkrywają poglądy zakorzenione głęboko w nas wszystkich, takie, o których boimy się głośno powiedzieć.

 

A jak to w życiu bywa – na ogół jest śmiesznie. Pierwsza część to po prostu opisy wszystkich nas z groteską w tle. Każdy może w niej znaleźć fragment o sobie. Najnowsza część z kolei to „Przewodnik po polityce”. I choć sama nie interesuję się tą dziedziną na co dzień, doskonale odnalazłam się w tematyce książki. Oprócz ironicznych opisów partii politycznych, czy samych posłów, znajdziemy tu przezabawne znane wszystkim cytaty, czy porównanie różnych redakcji medialnych. Make Life Harder zabierają nas również w podróż po różnych krajach, stosując ciekawe porównania, na przykład zestawiając Francję ze starszą panią w falbanach. Także na typowym Januszu nie pozostawią suchej nitki, bo czy może być coś bardziej zabawnego od Polaka Cebulaka?

 

 

Naprawdę warto zapoznać się z działalnością Make Life Harder. Nie ważne, czy zrobisz to przy pomocy Facebooka, czy sięgając po ich książkę. Gwarantuję Ci, że z tej próby wyjdziesz z bólem brzucha, ale od śmiechu. A jeżeli chcesz się dowiedzieć na przykład czym się różni Jarosław Kaczyński od Moniki Olejnik, dokąd nocą tupta Tomasz Lis, jakim dzieckiem był Władimir Putin, a także co Krystyna Pawłowicz trzyma w swojej szafie, a tak naprawdę nic Cię to nie obchodzi i po prostu lubisz czasem zobaczyć obrady sejmu dla rozrywki, ta książka jest właśnie dla Ciebie.

 

 

Korekta: Justyna.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska