Jak zmieniały się polskie seriale: „M jak miłość”

14/04/2018

 

„M jak miłość” jest jednym z najdłużej emitowanych seriali w polskiej telewizji. Pierwsze odcinki oglądaliśmy jesienią 2000 roku. Od tamtej pory serial jest stałym bywalcem telewizyjnej dwójki. Na przestrzeni lat zmieniali się na tylko aktorzy, ale również cały serial.

Początki „M jak miłość”

 

Ten serial przez długi czas był opowieścią o dużej rodzinie Mostowiaków. Poznaliśmy ich w dniu czterdziestej rocznicy ślubu Barbary i Lucjana. Z tej okazji ich córki szykowały wystawne przyjęcie, a syn Marek powrócił w rodzinne strony po latach nieobecności. Tak rozpoczął się pierwszy odcinek. Przez następne lata mogliśmy obserwować ich codzienne problemy i zawirowania w życiu prywatnym. Na samym początku każdy bohater był w jakiś sposób połączony z rodziną Mostowiaków, z czasem zaczęło się to zmieniać. Do obsady dołączali nowi aktorzy, a rodzina Mostowiaków przestała „dominować” w produkcji, chociaż nadal jest bardzo ważną częścią.

Fotografia: Instagram/ m.jak.miłość.official 

 

Fotografia: Instagram/ m.jak.miłość.official  


Spokojny serial na relaks


M jak miłość to bardzo stonowany serial o zwykłym, codziennym życiu. Na początku nie było tam żadnych wielkich problemów, skandali czy afer. Z czasem troszkę skomplikowano wątki, ale nie w przesadny sposób. Nadal jest idealnym serialem na wieczorny odpoczynek po ciężkim dniu. Przy M jak miłość zasiadały całe rodziny, wielu osobom ten serial zastępował filmowe seanse.

Fotografia: Instagram/ m.jak.miłość.official

 

Zobacz także: Jak zmieniały się polskie seriale: Pierwsza Miłość

 

Fotografia: Instagram/ m.jak.miłość.official

 

Aktorzy dorastali na naszych oczach

 

Biorąc pod uwagę, że ten serial oglądamy już od 18 lat, to normalne, że aktorzy dorastali i starzeli się razem z produkcją. Marcjanna Lelek, aktorka grająca Natalkę Mostowiak, dołączyła do obsady serialu w wieku 8 lat. Obecnie stanowi ważną postać, a jej wątek jest bardzo rozbudowany. W serialu jest już matką, a przecież wierni fani na pewno pamiętają, jakim była uroczym i małym dzieckiem. Nieczęsto zdarza się, że serial gości na antenie tak długo, dlatego tym bardziej piękne i wzruszające jest obserwowanie, jak na przestrzeni lat zmieniały się nasze ulubione postacie. Ponadto M jak miłość było trampoliną do kariery dla wielu aktorów. To właśnie w tym serialu po raz pierwszy poznaliśmy Małgorzatę Kożuchowską, Kacpra Kuszewskiego czy chociażby braci Mroczek.

Oprócz aktorów zmieniały się też pory nadawania serialu


Przez pierwsze pół roku od premiery był to serial na sobotnie popołudnia. Odcinki były emitowane tylko raz w tygodniu o godzinie 16:30. Był to czas, w którym producenci sprawdzali poziom oglądalności i zastanawiali się, czy opłaca się przedłużać serial. Po dużym sukcesie zdecydowano, że będzie transmitowany we wtorki i środy o 20:00 i tak zostało na kolejne 3 lata. Następnie M jak miłość przeniesiono na poniedziałki i wtorki o godzinie 20:05 i do 2008 roku nie wprowadzano zmian. Jednak rosnąca popularność „Barw Szczęścia” sprawiła, że M jak miłość musiało ustąpić im miejsca. Od 1 września 2008 roku do dnia dzielniejszego serial możemy oglądać w każdy poniedziałek i wtorek o godzinie 20:40.

Zobacz także:Jak zmieniały się polskie seriale: Barwy Szczęścia

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska