Lampa do paznokci hybrydowych – jaką wybrać?

06/07/2018

 

 

Manicure hybrydowy jest jedną z najbardziej popularnych metod zdobienia płytek. Jednak, aby uzyskać zadowalający efekt nieskazitelnych, zadbanych i pięknych paznokci, trzeba wybrać nie tylko właściwe akcesoria czy trwały lakier, ale przede wszystkim zainwestować w dobrą lampę.

Na początek odpowiedz sobie na kilka najważniejszych pytań. Oto one:

Czy lampa będzie potrzeba wyłącznie do użytku domowego czy również do profesjonalnego?

Jaką metodą chcesz wykonywać paznokcie – wyłącznie hybrydową czy również akrylową?

Dużo podróżujesz? Interesuje cię bardziej poręczna forma, czy nie ma znaczenia, jak będzie wyglądać twoja lampa?

Jesteś niecierpliwa? Zależy ci na sprawnym utwardzaniu paznokci pod lampą?

 

Moc lampy

Jeśli na pierwsze pytanie odpowiedziałaś: „użytek profesjonalny” to przede wszystkim zwróć uwagę na moc lampy. Na rynku dostępne są słabsze, mające po 3W lub 9W, ale znajdziesz także super mocne, gdzie wartość sięga aż do 54W. Najczęściej poleca się takie, których moc liczy 36W – jest ona optymalna zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Wtedy masz pewność, że lampa w trakcie manicure nie odmówi posłuszeństwa. Z własnego doświadczenia mogę jedynie powiedzieć, że z perspektywy czasu wybór 9W lampy był złym wyborem. Lampa po prostu nie wytrzymuje – szybko się przegrzewa i wyłącza.

Fotografia: pexels.com 

 

Hybryda czy akryl?

Jeśli chcesz rozwijać swoje umiejętności i myślisz także o robieniu akryli bądź żeli, najlepiej będzie zainwestować w lampę UV. Dlaczego? Ponieważ lepiej utrwala produkty tego typu, a lampki LED nie zawsze są do tego przystosowane. Ostatnio jednak sporo mówi się o szkodliwości światła UV i jego negatywnych skutkach, więc na rynku dość szybko pojawiły się takie lampy, które łączą światło LED i UV. Przez to finalnie otrzymujemy nie tylko lepsze utrwalanie, ale mamy pewność, że są nieco bezpieczniejsze dla naszych paznokci i dłoni. Wynika to z faktu, że świetlówka imitująca światło UV (CCFL) znajduje się w górnej części lampy i jej działanie polega wyłącznie na rozproszeniu światła.

Fotografia: pixabay.com

 

Mostek czy budka?

Jesteś osobą mobilną i często przemieszczasz się z miejsca na miejsce? Dojeżdżasz bezpośrednio do klientki? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań jest twierdząca, wybierz taką lampę, która nie będzie zajmowała pół torby. Pod tym względem lampy dzielą się na otwarte (zwyczajowo określane jako „mostek”) bądź zamknięte („budka”). Mostek wydaje się bardziej poręczny i wygodniejszy, ale czasami lampy o tym kształcie bywają słabsze. Oczywiście nie jest to absolutnie żadną regułą! W pierwszej kolejności zwróć uwagę na moc i trwałość wykonania, bo może się okazać, że „budka” jest praktyczniejsza od otwartej lampy. Jeszcze jedno – może warto pomyśleć o lampie bezprzewodowej?

 Fotografia: pixabay.com

 

 

Dodatkowe funkcje w lampie

Gdy zależy ci na czasie, zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii. Czy lampa ma wbudowany timer, dzięki któremu jesteś w stanie kontrolować długość emitowanego światła? Czy posiada czujnik ruchu, przez co nie musisz za każdym razem wybierać opcji włącz/wyłącz? Zanim wybierzesz odpowiedni produkt, dowiedz się także, jak wygląda sprawa z wymianą żarówek – przecież nawet te najlepsze kiedyś się zużyją. Ich bezproblemowa zmiana również przyczyni się do tego, że zaoszczędzisz czas, nerwy oraz pieniądze. 

 

Lampa do hybryd – wersja eko

Mówią, że diabeł tkwi w szczegółach. Nie zawsze kupno najprostszej lampy jest najlepsze. Zastanów się, jakie funkcje są dla ciebie ważne. Może akurat część z nich ułatwi ci pracę z hybrydami. Uważasz, że wersja „eko” jest sensowniejsza i chcesz pracować z systemem odpowiedzialnym za stopniowe nagrzewanie się lampy – tak zwanym „low heat mode”? A może ważniejsze jest dla ciebie to, by lampa „zapamiętywała” wybrane ustawienia mocy?

 

Zobacz także: Paznokcie hybrydowe – wady i zalety hybryd

 

Podsumowując: nie podejmuj pochopnej decyzji. Teraz, gdy znam tajniki manicure hybrydowego, wiem, że mój wcześniejszy wybór nie okazał się do końca trafny. Nie patrz na to, czy ktoś znajomy używa lampy jakiejś konkretnej marki. Rzecz jasna nie chodzi o to, by wybierać chińską lampę za kilka złotych, ale bardziej o to, że taka osoba może posiadać zupełnie inne potrzeby niż ty. Nie ulegaj żadnej modzie, nie patrz wyłącznie na kolor lampy bądź ich promocyjne ceny w zestawach do hybryd. Może się bowiem szybko okazać, że wydasz więcej niż sądziłaś.

Mam nadzieję, że choć trochę rozwiałam twoje wątpliwości i pomogłam w wyborze odpowiedniej lampy.

Powodzenia!

 

Zobacz także: Paznokcie 2018: hybrydowe wzory. Najgorętsze trendy

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska