7 kuchennych lifehacków, które ułatwiają życie

 

Z niektórymi rzeczami często się męczymy i nie wiemy jak je uprościć. Oto 7 pomysłowych lifehacków, które ułatwią nam życie w kuchni.

1. Krojenie pieczarek – jedni uwielbiają, inni wolą samych siebie pokroić z rozpaczy. Jak sobie z tym poradzić? To proste: pokrój je krajaczem do jajek.

 

2. Sczerstwiał ci chleb, a nie chcesz go wyrzucić? Pokrój go w kostkę, posyp przyprawami i podsmaż na maśle, a następnie wysusz na papierowym ręczniku. Uzyskane w ten sposób grzanki możesz śmiało przechowywać w szczelnym pudełeczku przez długi czas.

 

 

3. Zimne wino/piwo/napój bez rozcieńczania? Każdy z nas lubi zimne napoje/alkohole, ale nierzadko nie obędzie się bez kostek lodu, które niestety rozcieńczają płyn. Zamiast wody zamroź winogrona i wrzuć do szklanki z napojem. Ochłodzenie bez utraty smaku gotowe!

 

4. Bardzo lubię pomidorki cherry w sałatkach, ale przy większych ilościach krojenie ich zajmuje wiele czasu. Ułóż pomidorki między dwie pokrywki, np. od pudełek na żywność albo talerze i przekrój je nożem przez środek.

 

5. Jak szybko wyczyścić tłustą mikrofalówkę? Wyjmij szklany talerz obrotowy. Do naczynia (np. szklanej miski) wlej wodę i wrzuć kilka plastrów cytryny. Gotuj w mikrofalówce przez około 5 minut. Pamiętaj, żeby wytrzeć urządzenie do sucha.

 

 

6. Jak skutecznie pozbyć się muszek owocówek? Do słoika należy wlać ocet jabłkowy lub czerwone wino, wieczko zakryć folią aluminiową i zabezpieczyć gumką recepturką. W folii zrobić małe dziurki. Muszki wlecą do słoika, ale już z niego nie wyjdą. Ocet lub wino można zastąpić prawie gnijącymi owocami, ale zapach nie będzie przyjemny…

 

7. Na wierzchu masła orzechowego często pojawia się warstwa tłuszczu, która niekoniecznie jest apetyczna… Dlatego trzymaj słoik do góry dnem, a wtedy zawsze będziesz mógł łatwiej i przyjemniej sięgnąć po ulubioną przekąskę.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska