3 Książki o tematyce true crime, które warto przeczytać

 

W wielkim skrócie "true crime" należy do działu literatury faktu opisującej prawdziwe zbrodnie. Sylwetki seryjnych morderców, tajemnicze zaginięcia, niewyjaśnione zbrodnie. Doprawdy jest w czym wybierać. I dziś przedstawię kilka propozycji, którymi warto się zainteresować.

1. "Trupia farma" Bill Bass

 

Oto najsłynniejsza spowiedź anatomopatologa sądowego. Zabiera nas on wprost na leśne odstępy Tennessee. Na niewielkim obszarze leżą tu ludzkie zwłoki: zakopane w ziemi lub zanurzone w wodzie, zatopione w bagnach oraz ukryte w bagażnikach samochodów.

To słynna Trupia Farma,  projekt naukowy Billa Bassa, który bada, co dzieje się z ludzkimi ciałami po śmierci, gdy natura bierze sprawy w swoje ręce.Jak blisko trzeba być rozkładającego się ciała, żeby je poczuć?Gdzie ciało rozkłada się dłużej: w ciężarówce czy na tylnym siedzeniu samochodu? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w tej nieoczywistej opowiastce.

 

2. "Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X" Iza Michalewicz

 

Tym razem mamy do czynienia z pracą śledczych z tzw. Archiwum X. Wzbudzają one powszechne zainteresowanie, między innymi pośród dziennikarskich środowisk.. Jest to zbiór reportaży dotyczących znanych spraw kryminalnych. Autorka nie tylko dotarła do akt spraw, ale również rozmawiała z rodzinami ofiar. Jedną z spraw była między innnymi okrutna zbrodnia dokonana na studentach w Górach Stołowych.

 

3.  "Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood" Tom O'Neil

 

Na fali popularności takich produkcji jak "Mindhunter", czy "Pewnego razu w Hollywood" na nowo mogliśmy powrócić do obrosłej już wieloma legendami postaci Charlesa Mansona. To ten sam człowiek, który w roku 1969 zlecił członkom swej sekty dokonać makabrycznej zbrodni, której ofiarą  padła między innymi Sharon Tate, żona reżysera Romana Polańskiego.

 

Autor prace nad książką prowadził przez 20 lat. Gdy w 1999 roku zaczął zgłębiać temat, natrafił na setki nieścisłości w relacji policji i prokuratury. Z kim tak naprawdę zadawał się Manson i jak daleko posunęli się jego hollywoodzcy znajomi, żeby ukryć swoje powiązania? Dlaczego śledczy nie powstrzymali go, mając ku temu tak wiele okazji? Czy handlarze narkotyków, którzy znali Mansona, mogli zatrudnić go do zainicjowania mściwej masakry w willi Polańskich? Pozycja ta ujawni wiele niewygodnych faktów na temat tej sprawy.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska