3 książki o... stylu

 

Książek o stylu jest całe mnóstwo. Gdyby mieć je wszystkie, nie jedna półka by się uginała. Ja polecam trzy książki, które niejako wpłynęły na moje myślenie o ubraniach, dobrze się je czyta i są świetną inspiracją do zmian.

Jennifer L. Scott – Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam się ikoną stylu

Opowieść Amerykanki, która zamieszkała na kilka miesięcy w Paryżu u państwa Chic. Madame Chic jest prawdziwą ikoną paryskiego szyku i uczy bohaterkę nie tylko jak się stosownie ubierać, ale również kultywować codzienność, posiłki, jak dbać o urodę i odnaleźć się w dzisiejszym świecie konsumpcjonizmu. Pozycja obowiązkowa dla fanów „Amelii” i paryskiego stylu.

 

Joanna Glogaza – Slow fashion. Modowa rewolucja

Jak sam tytuł wskazuje – książka jest rewolucyjna! Zmienia myślenie o własnej szafie o 180 stopni! Niegdyś blogerka modowa, dziś może z pamięci wyliczyć ubrania, które posiada. Wszystkie zadbane, dobrej jakości i dopasowane do jej sylwetki, stylu i każdej okazji. Polecam tym dziewczynom, które nigdy „nie mają się w co ubrać”, kupują ubrania na potęgę, a i tak nie mają satysfakcjonującej szafy. Ta książka pomaga zrobić generalny porządek nie tylko w szafie, ale też w głowie!

 

Katarzyna Tusk – Elementarz stylu

Jak wyglądać dobrze i nie wydać fortuny? Jak odnaleźć swój styl, który odzwierciedla moją duszę? Jakie ubrania będą spełniać moje potrzeby? Na te i inne pytania odpowiada książka popularnej blogerki, która zdradza młodym kobietom tajniki eleganckiego stylu. Do tego jest pięknie oprawiona i dostojnie prezentuje się na półce. Zawiera mnóstwo zdjęć, które dopełniają książkę, a także praktyczne porady co i kiedy założyć.

 

A może Wy macie jakieś poradniki modowe, albumy czy nawet tematyczne powieści o modzie, którymi chciałybyście się podzielić? :)

 

 

 

 

Korekta: Olga Miziuk

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska