3 książki... z Londynem w tle

 

Stolica Wielkiej Brytanii, główna siedziba królowej Elżbiety II, piękne miasto, którym zachwycają się ludzie na całym świecie. Pisarze i filmowcy chętnie osadzają swoich bohaterów w Londynie. Oto trzy książki, których akcja dzieje się właśnie tam.

Edward Rutherfurd – Londyn

Ta książka to prawdziwe wyzwanie, ale i arcydzieło. 1200 stron historii Londynu od czasów rzymskich do teraźniejszości. Dzięki tej książce możemy stać się świadkami historycznych wydarzeń w mieście, np. wybudowaniem Tower of London czy West End. Fakty historyczne mieszają się z postaciami fabularnymi, dzięki czemu książkę czyta się niemal jak powieść. Dowiadujemy się o przemianach, kryzysach, obserwujemy jak Londyn stał się tym miastem, które jest dzisiaj.

 

Zobacz także: 3 książki... z Paryżem w tle

 

Nicci French – Fatalna namiętność

Thriller psychologiczny, który cały czas trzyma w napięciu. Alice porzuca swoje dotychczasowe, pozornie poukładane życie. Wdaje się w szalony romans z kolegą z pracy. Wkrótce kochanek staje się niebezpieczny. Najciekawsze są jednak opisy mrocznego Londynu, tajemniczość każdej kamieniczki i zaułka. Ponury klimat deszczowego miasta dodaje lekturze jeszcze więcej emocji.

 

Zobacz także: 3 książki o... Nowym Jorku

 

Sophie Kinsella – Świat marzeń zakupoholiczki

Pamiętacie „Wyznania zakupoholiczki” z Islą Fisher? To właśnie na podstawie tej książki powstał ten film. Zabawna historia o głupiutkiej trzydziestolatce, której największą pasją jest wydawanie pieniędzy. Zakupy są całym jej życiem. Niestety, źródełko finansowe kiedyś się kończy, a tu trzeba spłacić długi i karmić nałóg. W tle ukazane są piękne (ale uzależniające) handlowe dzielnice Londynu.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska