3 książki o... kobietach w kulturze islamu

Ich życie nie jest usłane różami. Mieszkają w przepięknych pałacach, ale każdego dnia spotykają się z cierpieniem innych, tych, którzy nie są bogaci czy dobrze usytuowani społecznie. Jest XXI wiek, a ich historie nie mieszczą się w głowach Europejek. Oto trzy opowieści kobiet o kulturze islamskiej od podszewki.

Jean Sasson – W kręgu księżniczki

Jest to opowieść saudyjskiej księżniczki, która sprzeciwia się złemu traktowaniu kobiet i zawzięcie z tym walczy. Wraz z siostrami oferuje pomoc ofiarom islamskiego systemu. W książce znajdziemy najróżniejsze historie kobiet, które były wydawane za mąż za dużo starszych od siebie, gwałcone, poniżane i pozbawione wszelkich perspektyw na lepszą przyszłość.

 

Laila Shukri – Jestem żoną szejka

Autorką jest Polka, która wyjechała do Arabii Saudyjskiej na zagraniczny kontrakt i tam znalazła męża. Pod pseudonimem ujawnia najpilniej strzeżone sekrety arabskich arystokratek oraz prawdziwy obraz ludzkich losów skrytych pod pięknymi szatami.

 

Cay Garcia – Za drzwiami pałacu

Osobista asystentka saudyjskiej księżniczki przerwała milczenie i podzieliła się z czytelnikami historią rozkapryszonej arystokratki, która okazuje się być nieszczęśliwą dziewczyną skrytą za okularami od znanych projektantów. Jak się okazuje, nic nie jest takie, jak się na pierwszy rzut oka wydaje…

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska