3 książki o... 40-latkach

 

Ktoś kiedyś powiedział, że życie zaczyna się po czterdziestce. W jakimś stopniu pewnie miał rację. Szczególnie przekonały się o tym bohaterki trzech książek o kobietach, których życie przewróciło się do góry nogami właśnie po czterdziestce.

Singielka i Otello. Na zakręcie – Hanna Bakuła

„Singielka i Otello. Na zakręcie” to fascynująca opowieść o sztuce bycia samą i niebezpieczeństwie emocjonalnego uzależnienia od osoby z innego świata. Czterdziestoletnia malarka zakochuje się w przeciętnym, zakompleksionym naukowcu. Ich związek okazuje się być toksycznym, dlatego kobieta wkrótce uwalnia się z tej relacji. Na krótko. Psychopatyczny kochanek nie daje jednak za wygraną, zmieniając jej życie w piekło. W tle Warszawa i Nowy Jork, przełomu wieków, pełno dobrej energii.

 

Anka. Inne oblicze szczęścia – Nina Majewska-Brown

Anka jest mężatką z wieloletnim stażem. Z pozoru jej małżeństwo może wydawać się silne, jednak pełno w nim mocno skrywanych pretensji, niechcianych poświęceń i nie do końca satysfakcjonujących kompromisów. Do tego dochodzą problemy z dorosłym synem, który nie ma pomysłu na siebie, a bardziej tym wszystkim przejmuje się jego matka, niż on sam. „Anka. Inne oblicze szczęścia” to książka o zwyczajnej-niezwyczajnej codzienności, którą przeżywa każdy.

 

Marzena M. – Agnieszka Jeż i Paulina Płatkowska

Marzena Małecka to zgrabna, zadbana, zaradna 44-latka. Wiedzie uporządkowane życie, ma męża, córkę, ciepły kontakt z matką, pracę i przyjaciółki. Owszem, są „drobne niepowodzenia” – całkowity brak seksu, mąż nierób czy pewne niedomagania finansowe, przecież nie można mieć wszystkiego... Pewnego dnia Marzena dokonuje odkrycia, za którym podążają kolejne. A to w małżeńskim łożu znajduje nie swoje koronkowe stringi, a to mąż wraca z uszminkowanym pośladkiem, a to kolega z pracy odkrywa przed nią oblicza seksualności, jakich dotąd nie zaznała. Jak w tym nie zwariować?

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska