3 książki o... bieganiu, które warto przeczytać

 

Można iść na żywioł i biegać bez żadnych wskazówek. Można też nabyć trochę wiedzy teoretycznej, by już na samym początku pozbyć się najczęstszych błędów amatorów. Oto trzy książki, które wprowadzą Cię w świat biegaczy.

Istnieje oczywiście bardzo dużo książek dla biegaczy. O treningach, o sprzęcie, o jedzeniu, o psychologii sportowca. Każdy autor ma nieco inny punkt widzenia i nie da się przyjąć wszystkich informacji, zawartych w przeczytanych książkach, ale dobrze jest wziąć dla siebie tyle, ile potrzebujemy. Można biegać bez teorii, ale lepiej jest wiedzieć, jak efektywnie biegać, jak schudnąć podczas biegania, jakie wybrać akcesoria czy choćby buty do biegania. Myśląc nieco poważniej o tym sporcie, przygotuj się w możliwie najlepszy sposób, by uniknąć kontuzji i reumatyzmu w przyszłości.

 

Zobacz także: Jak zacząć biegać

 

Jerzy Skarżyński – Biegiem przez życie

Nazywana biblią dla biegaczy. Pozycja obowiązkowa dla początkujących, ale i trenujących już jakiś czas. Jerzy Skarżyński jest maratończykiem i kiedyś reprezentował Polskę, dzisiaj trenuje młodszych biegaczy. W swojej książce zawarł najważniejsze wskazówki dla biegaczy, m.in. jak zacząć biegać, jak dobrać buty do biegania czy jak się odżywiać. Prezentuje również jak powinna wyglądać rozgrzewka przed bieganiem, a jak rozciąganie po bieganiu, a także jak radzić sobie z najczęściej występującymi kontuzjami. „Biegiem przez życie” to solidna porcja wiedzy, z uwzględnieniem najważniejszych pojęć.

 

Książka wydana jest na własną rękę przez autora, dlatego nie znajdziemy jej w żadnej księgarni. Zamówić ją można [tutaj].

 

Zobacz także: Najlepsze aplikacje do biegania

 

Jagoda Podkowska, Michał Toczyłowski – Run&Cook. Kulinarny poradnik biegacza

Co jeść przed biegiem? Co jeść po biegu? Jak powinna wyglądać dieta biegacza? Na te i inne pytania odpowiada fantastyczna książka „Run&Cook”. W tym kulinarnym poradniku biegacza każdy znajdzie coś dla siebie. Amator, średnio zaawansowany biegacz czy maratończyk ułoży sobie zbilansowany plan żywieniowy, dowie się, jakich składników i w jakiej ilości dostarczać swojemu organizmowi, a nawet jak podkręcać metabolizm i chronić się przed wirusami. Wegetarianie, weganie i bezglutenowcy również znajdą coś dla siebie. A wszystko to opatrzone pięknymi zdjęciami, na widok których aż chce się zacząć biegać.  

 

Zobacz także: Bieganie a odżywianie

 

Lopez Lomong, Mark Tabb – Bieg po życie

Czas na chwilę oddechu, nie samym bieganiem człowiek żyje. A może jednak? Po czasochłonnym przyswajaniu teorii biegania i odżywiania, czas na relaks z niezwykłą biografią. Nie poprawi ona Twojego czasu, ale na pewno pozwoli spojrzeć na bieganie z innej perspektywy. Historia Mo Faraha jest wzruszająca, często wstrząsająca, ale i niejako inspirująca. Sześcioletni Mo z Sudanu doświadczył więcej, niż niejeden z nas w ciągu całego życia. Wiedział co to głód, ubóstwo, wojna. Pewnego dnia miał szczęście zobaczyć bieg legendarnego Michaela Johnsona i to uznano za początek jego przyszłej kariery. Jak daleka była droga z obozu dla uchodźców na stadion olimpijski? Dowiesz się tego z tej pasjonującej lektury.

Źródło okładek: skarzynski.pl, empik.com

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska