3 książki... z Barceloną w tle

 

Barcelona… Piaszczyste plaże, błękitna woda, piękna pogoda, wymarzone miejsce na wakacje. Nic dziwnego, że autorzy chętnie wybierają Barcelonę na miejsce akcji książek. Oto trzy lektury, w których obok historii bohaterów, poznajemy zakamarki hiszpańskiego miasta.

Carlos Ruiz Zafón – Cień wiatru

Mówiąc „Barcelona w książce” molom książkowym od razu skojarzy się Zafón i jego cykl „Cmentarz zapomnianych książek”. „Cień wiatru” to pierwsza część mistrzowskiego cyklu. Akcja rozgrywa się w 1945 roku, kiedy to dziesięcioletni Daniel Sempere udaje się ze swoim ojcem do księgarni i wiedziony tylko swoją intuicją wybiera jedną książkę, która ma się stać książką jego życia. Wybór pada na „Cień wiatru” Juliana Caraxa. Daniel jest zachwycony powieścią, próbuje odnaleźć inne książki ulubionego autora, a tym samym wkracza w tajemniczy świat, z piękną scenerią Barcelony w tle.

 

Zobacz także: 3 książki... z Rzymem w tle

 

Anna B. Kann – Do zobaczenia w Barcelonie

„Do zobaczenia w Barcelonie” to pierwsza część serii książek o Ewie, która wraz z przyjaciółkami (a może rywalkami?) wyjeżdża do katalońskiej szkoły, by uczyć się flamenco. Jest świeżo po rozstaniu z mężem, intryguje ją przystojny nauczyciel tańca – Paco – więc wyjazd do Hiszpanii zdaje się być doskonałym pomysłem na wakacje. Co ciekawe, fabuła opowiadana jest zarówno ze strony Ewy, jej dwóch przyjaciółek, jak i Paco. Na dodatek w książce znajdziemy opisy malowniczych miejsc w Barcelonie, wspaniałych potraw oraz samej codzienności mieszkańców miasta, a wszystko to w rytmach gorącego flamenco. Kolejne części to „Powrót do Barcelony” i „Barcelona na zawsze”.

 

Zobacz także: 3 książki... z Londynem w tle

 

Andreas Pflüger – Raz na zawsze

Wyjątkowy thriller, który zachwycił samą Katarzynę Bondę. „Raz na zawsze” opowiada o młodej i uzdolnionej policjantce, która w wyniku nieudanej akcji straciła wzrok. Mimo to nadal świetnie sobie radzi i nie odeszła z pracy. W książce poznajemy wiele technik radzenia sobie w pracy niewidomej policjantki, które nie raz szokują i są nie do pomyślenia. Przeszłość dogania młodą Jenny i musi znowu zmierzyć się z demonami i wydarzeniami, do których wolałaby nie wracać. Seryjny morderca, którego kiedyś aresztowała, powraca i nie chce rozmawiać z nikim z policji, oprócz niej. Książka cały czas trzyma w napięciu i intryguje z każdą stroną coraz bardziej.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska