3 książki... z Lublinem w tle

 

Lublin – jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Zieleń dookoła, bogactwo festiwali i miejsce zderzenia kulturalnego. O Lublinie można mówić bez końca, a niektórzy postanowili swój zachwyt przelać na papier. Oto trzy książki z Miastem Inspiracji w tle.

Zbigniew Włodzimierz Fronczek – Romans w Lublinie. Encyklopedia

Ta książka to zbiór opowiadań o romansach z VIII i XIX-wiecznego Lublina. Lekkie i przyjemne opowieści zabiorą nas do świata zbuntowanych kobiet, które wywoływały skandale, łamały zasady i serca.

 

Marcin Wroński – Morderstwo pod cenzurą

Każdy rodowity Lubelak, jak również przejezdny student, zna to nazwisko. Marcin Wroński napisał cykl książek o komisarzu Maciejewskim i Lublinie przed II wojną światową. „Morderstwo pod cenzurą” to pierwsze spotkanie z nieco odrażającym, ale fascynującym podkomisarzem, który próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczych morderstw. A wszystko to w mrocznym klimacie Lublina.

 

Marta Denys – Lublin między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1939

Niesamowity album przedstawiający Lublin, o którym niewiele się mówi. Poznamy mnóstwo szczegółów z życia codziennego Lubelaków, przepisy na regionalne dania czy dawne lokalizacje różnych instytucji. Dodatkowo książka opatrzona jest zdjęciami miasta z tamtego okresu. Można się poczuć, jakby się żyło właśnie w tamtym mieście.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska