3 książki Nory Roberts, które warto przeczytać

 

Czasami w lekturze szukamy dreszczyku emocji, który oderwie nas od szarej rzeczywistości. Niewyjaśnione sprawy, trudne zagadki i tajemniczy bohaterowie wciągają nas bardziej niż najlepszy serial. Te trzy lektury Nory Roberts od Edipresse Książki zapewniają emocjonalny rollercoaster.

Nora Roberts – to nazwisko kojarzyło mi się głównie z powieściami o miłości. Przyznam się szczerze, że kiedyś próbowałam przeczytać jedną książkę, ale nawet jej nie skończyłam. Nie wpasowała się w mój gust i nie sięgałam po inne. Dlatego najpierw sięgnęłam po „Śmierć i mrok”, która bardzo mnie wciągnęła, a szokiem było dla mnie, gdy dowiedziałam się, że to ta sama autorka, z którą kiedyś „walczyłam”. Być może na wyrost oceniam, że lepiej jej idzie pisanie kryminałów, ale te mnie przekonały.

 

J.D. Robb – Śmierć i mrok

 

Sprawa Chanel Rynal spędza porucznik Eve Dallas sen z powiek. Morderstwo w kinie nie wygląda na przypadkowe, ale też niezbyt osobiste. Do policjantki zgłasza się poczytna autorka kryminałów, która w zabójstwie młodej dziewczyny, znalazła sceny z własnej powieści. Może i nie byłoby w tym nic tak dziwnego, gdyby nie to, że nie tak dawno zginęła również prostytutka, a jej zabójstwo również było uderzająco podobne do tego z książki. A nie było to ostatnie morderstwo w powieści…

 

Bohaterowie są barwni i bardzo realistyczni. Czytałam opinie, że za dużo przeklinają i momentami są wręcz prostaccy, ale jak dla mnie to nadaje im realizmu. No bo kto powstrzymuje się od przekleństw w trudnych sytuacjach? Nie brakuje też zwrotów akcji, a także prywatnych wątków romantycznych pani porucznik. Czyli wszystko, co uwielbiam!

  

To już 46. tom z serii „In Death | Oblicza śmierci”, który masowo podbija listy bestsellerów „New York Timesa”. Znawcy serii znajdą starych bohaterów, których znają i uwielbiają. Nowych czytelników (jak ja) zapewniam, że nieznajomość serii nie przeszkadza w lekturze.

 

Nora Roberts – W poszukiwaniu prawdy

 

Dwójka dorosłych ludzi po przejściach – Zane i Darby. On wraca na „stare śmieci”, choć zarzekał się, że tego nie zrobi. Ona chce zacząć życie na nowo w obcym miejscu. Kiedy wszystko układa się po ich myśli, a miłość kwitnie, przeszłość boleśnie się o nich upomina.

 

„W poszukiwaniu prawdy” porusza również trudny wątek przemocy w domu oraz tego, jak bardzo odbija się to na dziecku przez całe jego życie. Pierwsza część książki niezwykle porusza, ponieważ czytamy w niej o trudnym dzieciństwie Zane’a i jego siostry Britt. Pochodzą z szanowanej i wpływowej rodziny, jednak co dzieje się za drzwiami luksusowej willi wiedzą tylko oni. To pokazuje również, jak pozory mogą mylić i jak mroczne oblicze ma człowiek, który z pozoru wydaje się godnym zaufania i szacunku.

 

Książka zawiera to, co dla mnie bardzo ważne w czytaniu – odcina od rzeczywistości i pozwala przeżywać z bohaterami ich lęki i rozterki. Są energetyczni i przebojowi, niezłomni mimo trudnej przeszłości. Sprawiają wrażenie sympatycznych i kibicuje im się przez całą lekturę.

 

Nora Roberts – W ukryciu

 

W Portland czas płynie swoim zwykłym tempem. Spokój mieszkańców przerywa zamach terrorystyczny, zorganizowany przez trzech chłopaków. Wszyscy trzej również giną, ale to dopiero początek mrożącej krew w żyłach historii, bowiem ktoś czyha na ocalałych. Simone i Reed nadal rozpamiętują tamte wydarzenia, choć prowadzą pozornie normalne życie. Czy teraz powinni obawiać się o swoje życie i czy koszmar sprzed lat wróci ze zdwojoną siłą?

 

Dla wielbicieli naprawdę dobrych kryminałów mam smutną wiadomość – nie jest to kryminał z krwi i kości. Z bólem serca muszę przyznać, że to najsłabsza książka z trzech wymienionych, choć nadal warta uwagi. Radzę jednak nie mieć zbyt dużych oczekiwań, bo można się zawieść. Ja po dwóch poprzednich tak miałam. Jeśli jednak nastawisz się na powieść obyczajową z wątkami kryminalnymi a nawet psychologicznymi, to na pewno się nie zawiedziesz.

 

Dziękuję wydawnictwu Edipresse Książki za egzemplarze recenzenckie.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska