3 książki o... miłości

 

Od zarania dziejów powstawały piękne utwory o miłości. Niewątpliwie jest to najpopularniejszy wątek piosenek, filmów czy książek. Z okazji Walentynek przygotowałam zestawienie trzech, moim zdaniem, najpiękniejszych książek o miłości.

Nicholas Sparks – Ostatnia piosenka

To była jedna z pierwszych książek mojego ulubionego autora, jaką miałam okazję przeczytać. Do tej pory mam do niej wielki sentyment. „Ostatnia piosenka” to historia zbuntowanej Ronnie, która przyjeżdża do swojego ojca na wakacje. Nadal nie może się pogodzić z rozwodem rodziców i ma wielki żal do ojca, co złośliwie pokazuje mu na każdym kroku. W nadmorskim miasteczku, gdzie mieszka jej ojciec, poznaje Willa – przystojnego siatkarza, który odmieni jej wakacje. Książka ta to nie tylko historia Ronnie i Willa, ale przede wszystkim jej trudnych kontaktów z ojcem. Nie bez powodu mama wysłała ją i jej brata na te akurat wakacje, nie bez powodu też ojciec chce naprawić kontakty z dziećmi. Warto sięgnąć po tę książkę, bo nie dość, że jest mistrzowsko napisana, to zawiera nieprzewidywalne zwroty akcji i niespodziewane zakończenie.

 

W ekranizacji książki można zobaczyć świetnych aktorów, przede wszystkim Miley Cyrus i Liama Hemswortha. To właśnie od roli w tym filmie zaczęła się ich miłość.

 

Zobacz także: 3 najlepsze książki Nicholasa Sparksa, które warto przeczytać

 

Marc Levy – Jak w niebie

Po raz pierwszy sięgnęłam po książkę tego autora zupełnie przypadkiem. Znalazłam ją w koszu przecenionych książek w supermarkecie, spodobała mi się okładka i już w kolejce do kasy zaczęłam ją czytać. To właśnie była książka „Jak w niebie”. Jest to przepiękna opowieść o tym, jak młoda lekarka zapada w śpiączkę po wypadku samochodowym. Szanse na jej przeżycie maleją z każdym dniem, a rodzina traci nadzieje. Lauren pojawia się w swoim domu pod postacią ducha. Okazuje się, że matka zdążyła go już wynająć młodemu Arthurowi. Jak się okazuje, tylko on widzi zjawę. Lauren prosi go, by ten pomógł ją uratować i nie pozwolił na odłączenie od aparatury. Historia jest o tyle piękna, że bohaterowie nie mają pojęcia, czy to co robią, się uda i ma sens, a jednak Arthur walczy o nieznajomą i poświęca dla niej wszystko.

 

W ekranizacji w rolach głównych można zobaczyć Reese Witherspoon i Marka Ruffalo.

 

Zobacz także: Filmy o miłości

 

Jojo Moyes – Zanim się pojawiłeś

Być może wybór nie jest oczywisty, ale nie można pominąć tej pozycji w takim zestawieniu. Książka „Zanim się pojawiłeś” była hitem na rynku i to nie bez powodu. Historia miłosna Lou i Willa nie jest typową opowiastką, za którą mogą ją uważać przeciwnicy romansów i dramatów. Jest to piękna opowieść o tym, jak wiele przeciwności losu trzeba pokonać, jak wiele wycierpieć, by dojrzeć do prawdziwej miłości. A ta, niestety, nie zawsze jest taka łatwa i przyjemna. Will bowiem jest sparaliżowany, a Lou jest jego opiekunką. Mężczyzna nie widzi dla siebie żadnych perspektyw i jedyne, czego pragnie, to śmierć. Kobieta chce odwieść go od tego pomysłu i robi wszystko, by przywrócić mu radość życia. Książka jest o tyle wyjątkowa, że zakończenia nikt się nie spodziewa (chyba, że widział ekranizację z genialną Emilią Clarke i równie świetnym Samem Claflinem, bo ta jest niemal idealnym odwzorowaniem powieści). Radzimy zaopatrzyć się w chusteczki, bo wzruszających momentów nie zabraknie.

 

Zobacz także: „I wanna write you a song”, czyli walentynkowa playlista od DailyVibes

 

Zdjęcie: Jana Kołodziej

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska