3 książki z którymi warto rozpocząć Nowy Rok

02/01/2019

 

W tym zestawieniu znajdziemy trzy książki, z którymi warto rozpocząć Nowy Rok. Coś dla pań, coś dla panów, oraz lektura po której przeczytaniu, zakochani będą mogli uwierzyć, że sprawy mające miejsce szczególnie w książkach i filmach, naprawdę mogą wydarzyć się w naszym życiu.

Katarzyna Nosowska – „A ja żem jej powiedziała...”
Czytanie opinii i recenzji na temat książek znanych mi autorów wzbudza zawsze moją ciekawość. Przyznam, że chciałem tym razem się powstrzymać, ale nie powiodło mi się. Kasia Nosowska to przesympatyczna osoba, dlatego nie wiedziałem czego spodziewać się po hasłach zachęcających do przeczytania jej książki. Nosowska ma swój specyficzny styl pisania tekstów piosenek, który odbija się w narracji książki. Nikt inny tak nie pisze. Życiowa mądrość przeplata się z inteligencją, skromnością i dystansem do siebie. Kasia jednocześnie omawia w zabawny sposób sprawy przyziemne oraz rozjaśnia niektóre kwestie, będące znakiem zapytania dla ludzi ciekawych tych „wyższych sfer”. Książka wydaje się być zwierciadłem instagramowych wyczynów autorki, jednak tworzy luźne, sprytnie ubrane w słowa przemyślenia, do których warto w każdej chwili zajrzeć. Myślę, że ten debiut znakomitej wokalistki zespołu Hey, bardziej spodoba się kobietom, choć i w moim męskim odczuciu oceniam książkę bardzo pozytywnie.

 

 
Erich Fromm – O sztuce miłości

Co rusz ukazują się nowe książki, także filozoficzne. Debiutują autorzy, którzy prostują pewne teorie, a także tacy, którzy je obalają. Po części do tych drugich zaliczyłbym Fromma – takie odniosłem wrażenie po jego „O sztuce miłości”. Jest to jedna z tych książek, do których się wraca. Przemyślenia autora zawarte w tej książce pozwalają nazwać ją nawet poradnikiem, i to zdecydowanie tym z najwyższej półki. Refleksje Fromma to największy atut „O sztuce miłości”. Pisarz zdaje się poruszać problematykę miłości na tle życia i życia na tle miłości. Niewątpliwie dzieło to nie porusza naukowej tematyki jak np. „Sztuka kochania” Michaliny Wisłockiej. W mojej opinii książka Fromma jest lepsza, gdyż dotyka niemalże wnętrza człowieka i próbuje sięgnąć najpiękniejszego uczucia, zwanego... miłością.

 


Bartek Jędrzejak – Męska sprawa

Coś dla każdego faceta, mężczyzny dojrzałego i kompletnie nie wiedzącego do czego służy maszynka do golenia. Po tej lekturze zakupiłem swój pierwszy trymer. Są takie książki, które po przeczytaniu sprzedaje się za mniejszą cenę. Nie, to nie ta. Nawet pokryta kurzem, powinna być tam gdzie mężczyzna. Nie chcę zdradzać zbyt wiele, bo już po recenzji w internecie dowiecie się sporo. Wyśmienita na prezent dla twojego faceta (o ile lubi zarost, eksperymenty i jak dotąd nie jest pewny jak mógłby wyglądać). Wewnątrz znajdziemy mnóstwo ilustracji, jaka broda pasuje do jakiego układu i rysów twarzy. Dowiemy się jak pielęgnować zarost po wizycie u barbera, a także jak o nią dbać w domu. Naprawdę warto ją mieć!

 

Zobacz także: Podsumowanie książkowe 2018 roku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska