3 książki idealne na jesienne wieczory

 

Wieczory coraz dłuższe i chłodniejsze. Zmęczeni po pracy i z braku jakichkolwiek motywacji, mamy ochotę tylko zanurzyć się pod kołdrą z dobrą książką. Oto trzy propozycje polskich autorek od wydawnictwa Edipresse Książki.

Roma J. Fiszer – Jutro zaczyna się dziś

Lekko napisana, ale o trudnych relacjach rodzinnych. Z jednej strony pracoholik, który poczuł się tak pewnie w związku, że zapomniał o żonie, która też ma swoje potrzeby. Z drugiej strony niespełniona śpiewaczka, która ma dość swojej codzienności i zapracowanego męża, więc wyjeżdża na kilkumiesięczny kontrakt na Wyspy Kanaryjskie. A po środku jeszcze nastolatka, która wchodzi w okres dojrzewania i sama nie wie, czego potrzebuje.

 

Ksawery wyjeżdża ze swoją córką Pauliną do domku letniskowego na Kaszubach, gdzie spędził dzieciństwo. Jego rodzice wyjeżdżają na wymarzoną wycieczkę, więc ten musi zająć się ich interesem. Dzięki temu zbliżają się do siebie z Pauliną i na nowo odkrywa miejsce, w którym kiedyś był szczęśliwy.

 

Roma J. Fiszer znana jest ze swoich lekkich powieści, które urzekają polskie czytelniczki i daje im nadzieje na lepsze jutro. Nie brakuje tu barwnych opisów, realistycznych dialogów i ciekawych postaci. Mamy także szansę przenieść się w urokliwe miejsca nad kaszubskimi jeziorami oraz na niezwykłe plaże Wysp Kanaryjskich. Idealna powieść na jesienny wieczór, by przypomnieć sobie piękne chwile wakacji, ale też przemyśleć pewne sprawy, jak relacje rodzinne.

 

Zobacz także: Kalendarz na 2020 rok – który wybrać? [RECENZJA]

 

Krystyna Mirek – Na strunach światła

Trzeci tom cyklu „Willa pod Kasztanem”. Po „Świetle w Cichą Noc” „Świetle o poranku” czas na wiosnę w kuchni babci Kaliny. Miłość Michała i Blanki rozkwita i młodzi są właśnie na etapie wicia swojego przytulnego gniazdka. Magda nadal nie może poradzić sobie z przeszłością, choć marzy o wielkiej miłości. Bartek natomiast marzy o pewnej kobiecie, której nie może mieć. Na dodatek w Willi pojawia się matka Antka, domagająca się sprawiedliwości. Wydaje się, że nad Willę nadciągają czarne chmury, jednak na szczęście nad wszystkimi czuwa babcia Kalina, która chętnie pomaga swoim bliskim i zawsze można na nią liczyć.

 

Głównym wątkiem jest tu miłość, również ta zakazana i niespełniona, ale nie brakuje innych relacji, a także problemów z przeszłością, zaufaniem do innych i konflikty, które niełatwo rozwiązać. Jednak powieść pokazuje siłę wybaczenia i daje nadzieję, że z każdego problemu można wyjść obronną ręką.

 

Zobacz także: Melancholijna playlista na jesienne wieczory

 

Krystyna Mirek – Światło gwiazd

To z kolei czwarty tom „Willi pod Kasztanem”. Idealna na ten czas, bo w książce nastała jesień. Czuć zapach szarlotki i ciepłej lemoniady, ale w relacjach między bohaterami nie ma już takiego ciepła. Każdy z nich jest jakby na rozdrożu, a spokoju szuka właśnie u babci Kaliny. Ale to jest proste tylko w teorii, bo rozmowa z mądrą starszą osobą nie zawsze jest lekiem na wszystko.

 

W tej części poznajemy m.in. Dorotę, która musi na nowo odnaleźć siebie. Całe życie poświęciła rodzinie – mężowi, który ją tłamsił i nią manipulował, oraz dzieciom, które teraz już dorosły i zajęły się swoim życiem. Dorota po śmierci męża nie może się odnaleźć i potrzebuje motywacji do rozpoczęcia wszystkiego od nowa, w zgodzie ze sobą, a nie czyimiś oczekiwaniami. To bardzo ciekawy wątek, dający dużo do myślenia.

Jesień to piękny, ale trochę przytłaczający czas. Nie daj się jednak jesiennej depresji i sięgnij po książkę, która rozgrzeje nawet lepiej niż gorąca czekolada. Polecam!

 

Dziękuję wydawnictwu Edipresse Książki za egzemplarze recenzenckie.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska