3 książki... z Warszawą w tle, które warto przeczytać

 

Jest wiele pięknych miejsc, w których autorzy chętnie osadzają miejsca akcji swoich książek. Wśród nich niewątpliwie jest nasza stolica. Wybrałam trzy wyjątkowe książki, których akcja dzieje się w Warszawie.

Graham Masterton – Dziecko ciemności

Wybitny brytyjski autor horrorów po raz pierwszy (i jak na razie ostatni) osadził akcję swojej książki w Polsce. W stolicy dochodzi do serii brutalnych morderstw. Zwłoki odnajdywane są w różnych częściach Warszawy, między innymi na placu budowy hotelu. Ofiary zostały pozbawione głów, ich wybór okazuje się być nieprzypadkowy, zaś wszystko wskazuje na to, że „Oprawca” nie jest do końca człowiekiem. Sarah Leonard, inspektor budowy, zwraca się o pomoc do emerytowanego policjanta – Claytona Marsha. Ten współpracuje z polskim gliną Stefanem Rejem i razem prowadzą nieoficjalne śledztwo. Ta książka to spora dawka emocji i brutalnej akcji.

Wydawnictwo Replika

Rok wydania: 2013

 

Zobacz także: 3 książki... z Lublinem w tle

 

Danuta Awolusi – Nie proszę o miłość

Historia dwóch singielek, które przyjeżdżają do Warszawy, by odnaleźć w końcu szczęście. Hania szuka miłości, Ewa – przygody. Ta pierwsza nie ma zbyt wiele doświadczeń, ta druga właśnie rozstała się z partnerem i chce zaznać trochę szaleństwa i erotycznego spełnienia. Z pozoru są bardzo różne, jednak coś je łączy – wewnętrzne poczucie samotności. Każdy z nas może odnaleźć w bohaterkach kawałek siebie. To rozczarowanie światem, który miał być idealny. Egoizm i nastawienie na swoje potrzeby. W końcu zmagania z przeszłością, która ciągle nas dogania i nie pozwala spojrzeć w przyszłość.

Wydawnictwo Pascal

Rok wydania: 2017

 

Zobacz także: Najlepsze książki 2018: po jakie nowości warto sięgnąć w kwietniu?

 

Remigiusz Mróz – Joanna Chyłka. Tom 1. Kasacja

Tego autora znają wszyscy wielbiciele polskich thrillerów. Mróz to figura w ścisłej czołówce najlepszych polskich pisarzy. „Kasacja” jest początkiem serii o bezwzględnej prawniczce Joannie Chyłce, z którą lepiej jest nie zadzierać. Tymczasem dostaje skomplikowaną sprawę, w której klient ani się nie przyznaje do winy, ani jej nie zaprzecza. Jakie ma w końcu zamiary? Pomaga jej młody aplikant Kordian, z którym zdaje się łączy ją coś więcej, niż tylko wspólne sprawy w kancelarii. Książka to emocjonalny rollercoaster, w którym ciągle coś się dzieje, a czytelnik nie może oderwać się od czytania.

Wydawnictwo Czwarta strona

Rok wydania: 2015

Okładki pochodzą ze strony empik.com.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska