3 książki Marca Levy’ego, które warto przeczytać

 

Jego książki rozchodziły się jak świeże bułeczki, nakłady przechodziły początkowe najśmielsze oczekiwania, a adaptacja filmowa debiutanckiej powieści była komercyjnym megahitem. W ubiegłym roku został czwartym najpopularniejszym pisarzem francuskim z 761 900 sprzedanymi egzemplarzami. Mowa tutaj, oczywiście, o Marcu Levym.

O tym pisarzu można powiedzieć wiele, i większość z tego będzie miało pozytywny wydźwięk. Francuzi uwielbiają jego styl pisania, umiejętne łączenie gatunków i wartką akcję, która sprawia, że nie potrafimy się oderwać od książki przez ładnych parę godzin. W Polsce ukazało się 12 powieści autora, każda podobnie gorąco przyjęta wśród czytelników. Ja natomiast wybrałam z nich trzy, które mogę Wam z czystym sercem polecić i zagwarantować niezapomniane wrażenia w trakcie, jak i po lekturze.

 

Jak w niebie

Koło tej książki nie można przejść obojętnie. Debiut pisarski francuskiego autora, który z miejsca okazał się hitem. Powieść napisana była dla synka Levy’ego – Louisa – na przełomie lat 1998 i 1999. Po raz pierwszy wydana została w 2000 roku i zdobyła serca francuskich czytelników. 5 lat później na ekrany trafiła adaptacja filmowa w reżyserii Marka Watersa, gdzie główne role zagrali Reese Witherspoon i Mark Ruffalo.

 

Lauren, skupiona na karierze medycznej stażystka, ulega wypadkowi samochodowemu, przez co zapada w śpiączkę. Mija kilka miesięcy i kobieta wraca do swojego mieszkania… w którym już ktoś mieszka! Okazuje się, że tylko Arthur, młody architekt ją widzi, a ta tak naprawdę nadal leży w szpitalu. Między młodymi rodzi się uczucie i tylko mężczyzna może ją uratować, co postanawia zrobić za wszelką cenę.

 

Piękna historia miłosna, która spodoba się każdej miłośniczce dobrego romansu z nutą humoru i dramatu.

 

„Nikomu z nas szczęście nie jest dane na własność, czasami udaje się je zbyć, być jego najemcą czy może lokatorem. Ale trzeba bardzo regularnie wnosić opłaty, bo opieszałym grozi natychmiastowa eksmisja.”

 

Zobacz także: 3 książki o... miłości

 

Ona i On

Z przyjaźni rodzą się najpiękniejsze i najtrwalsze miłości – temu nie można zaprzeczyć. Przeciwieństwa się przyciągają – to też prawda stara jak świat. Ona jest Angielką, a on Amerykaninem. Ona jest sławną aktorką, on słabym pisarzem, który jej nie zna. Oboje zranieni, oboje po przejściach. Zostali umówieni na randkę w ciemno, ale zamiast romansu, postanawiają się zaprzyjaźnić. Tak, zgadliście, potem się w sobie zakochują. Ale jest to miłość czysta, piękna i każdy chciałby taką przeżyć. Ale warto też o niej przeczytać.

 

„Ona i On” była jedną z najlepiej sprzedających się książek we Francji w 2015 roku i osobiście bardzo żałuję, że nie została zekranizowana.

 

Dlaczego kobiety zakochują się bez pamięci w mężczyznach, przez których cierpią, a traktują obojętnie tych, którzy są gotowi dać im gwiazdkę z nieba?

 

Zobacz także: 3 książki... z Paryżem w tle

 

Uczucie silniejsze od strachu

Levy nie tylko doskonale pisze o miłości, a jego konikiem są nie tylko romanse, ale spełnia się również w kryminale i thrillerze. „Uczucie silniejsze od strachu” to połączenie tych trzech gatunków w jedną, fantastyczną książkę.

 

Suzie i Andrew poznają się w bibliotece. Suzie prowadzi śledztwo na własną rękę w sprawie sprzed pięćdziesięciu lat, która zszargała dobre imię jej babki. Kobieta odnajduje dowody, które oczyściłyby jej rodzinę z wszelkich zarzutów. Andrew jest reporterem śledczym w „New York Timesie”, niedawno rozstał się z żoną, ma depresję i nie potrafi poukładać na nowo swojego życia. Mimo to postanawia pomóc nowej znajomej, narażając się tym samym amerykańskiemu kontrwywiadowi. Ich misja okazuje się być bardziej niebezpieczna niż się wydawało, a na dodatek odkrywają prawdę z przeszłości, której lepiej było nie znać…

 

Wystarczy czasem drobny gest świadczący o troskliwości czy krótkie spojrzenie, żeby człowiekowi wydało się, iż znalazł swego idealnego partnera.”

 

Źródło okładek: www.wydawnictwoalbatros.com

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska