„Strefa komfortu” – recenzja

 

Całe życie był popychadłem. Był zależny od wielu osób – siostry, pracodawcy, jedynego przyjaciela, na którego wylewał swoje myśli, gdy tego potrzebował. W końcu przyszła pora na zmianę. Książka „Strefa komfortu” to transformacja młodego człowieka w krzywym zwierciadle.

Berno to człowiek bez twarzy, jakich wielu spotykamy na ulicach. Jego nienormalność czyni go perfekcyjnie normalnym w rozsądnych granicach naszego społeczeństwa. Ma swoje dziwactwa, swoje przyzwyczajenia. Nigdy jednak nie czuł towarzyszącemu ludzkości pragnienia rozwoju, zdobywania kolejnych kamieni milowych w swoim życiu. Brakowało mu ambicji i pasji, która napędzałaby jego życie, pompując w niego natchnienie, dając siłę do wykonywania codziennych czynności.

Odeszła. Sam ją stworzył, wyciągając z nałogu. Dowiadujemy się o tym już na początku. Dlaczego? Bo tak naprawdę to nie on jest głównym bohaterem. Sam to przyznaje. Jego akcje dotyczą głównie jej. Wszystko zaczęło się od jej płyty, jej odejścia i durnych karteczek motywacyjnych. Jedynie o niej jest w stanie myśleć zupełnie klarownie. Przytaczane wspomnienia są naprawdę ostre i wyraźne tylko wtedy, gdy dotyczą właśnie jego kobiety.

Upozorował swoją zmianę, by osiągnąć cel. Ale czy na pewno tylko udawał? Czy na pewno było to jedno wielkie kłamstwo? Nieświadomie osiągał to, czego zawsze chciał – być kimś, kogo jego ukochana poważała, kogo nie mogła zignorować. Ale wtedy nie miało to już dla niego żadnego znaczenia.

Ludwik Wolta jednoznacznie pokazuje nam przekorność ludzkiego życia. Berno próbował pozbyć się łatki chłopca, a jednak udawał przed sobą, że chce tylko wszystkich oszukać. Nie mógł jednak osiągnąć celu bez wychodzenia ze swojej strefy komfortu. Czy więc warto było udawać przed sobą, że to tylko pozory, gdy nasze czyny mają rację bytu i prowadzą do dobrej zmiany? Ta książka zawiera odpowiedź na to i wiele innych pytań o przyszłość osób, które bezsilnie płyną rzeką życia, nie wiedząc, że mogą po prostu wstać i oprzeć się prądowi wody.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska