„Królowa cukru” Natalie Baszile [RECENZJA]

 

Czy da się odnaleźć sens istnienia w zupełnie nowej rzeczywistości? I czy da się pokonać nawet najgorsze przeciwności losu? Z problemami z życia wziętymi zmaga się bohaterka książki „Królowa cukru” autorstwa Natalie Baszile.   

Żyjąca w miejskim zgiełku Los Angeles Charley Bordelon otrzymuje spadek. Umiera jej ojciec, który przepisał kobiecie plantację trzciny cukrowej. Charley nie może ot tak pozbyć się tego, co zostało jej przekazane. Dlatego porzuca dotychczasowe życie i wraz z córką przeprowadza się w okolice Luizjany. Okazuje się, że na miejscu nie jest tak cukierkowo jak mogłoby się wydawać. Plantacja okazuje się zaniedbana, ale to zaledwie wierzchołek góry lodowej problemów i nieprzyjemności, jakie mają spotkać bohaterkę.

„Królowa cukru” to opowieść o czarnoskórej kobiecie, która po zmianie otoczenia spotyka się z licznymi trudnościami. Małomiasteczkowość, uprzedzenia na tle rasowym, nastoletni bunt, fanatyzm religijny, sąsiedzkie porachunki, rodzinne tajemnice czy zawirowania uczuciowe – to wszystko nakręca akcję książki. Bohaterka przeżywa trudne chwile, ale mimo to się nie poddaje i na swój sposób walczy z zaściankową mentalnością mieszkańców Luizjany. Do tego bohaterowie drugoplanowi ciągle ubarwiają życie bohaterki i nie pozwalają czytelnikowi się nudzić.

 

Fotografia: Joanna Łukasiewicz

  

Debiutancka książka Natalie Baszile to opowieść o poważnej zmianie życiowej i o wszelkich tego konsekwencjach. „Królowa cukru” ukazuje czytelnikom szereg przeciwności losu, z którymi musi zmierzyć się Charley. Nie tylko poznajemy niełatwą codzienność na farmie, ale także możemy współodczuwać emocje bohaterki, której kolejne trudne okoliczności pomagają wzrastać w siłę. Objawia się tu całkiem ciekawy obraz kobiety.
Książka podzielona jest na rozdziały, zawiera liczne dialogi, przez co czyta się ją szybko i przyjemnie. A co najważniejsze, autorka trafnie przedstawia wiele nieprzyjemnych zachowań, które mimo XXI wieku nadal spotykane są wśród ludzi.

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Literackiemu.   

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska