Gatti Romani – Wieczne miasto kotów

20/08/2019

 

Nie wszyscy to wiedzą, lecz w stolicy znajduje się miejsce, w którym setki kocich przyjaciół znalazły dom w historycznych ruinach ważnego stanowiska archeologicznego. Koty Rzymu są obecnie celebrytami w całym kraju.

Dziś, przedstawiam wam gospodarzy jednego z najbardziej sugestywnych zakątków stolicy: parku archeologicznego Largo Argentina który, w sercu Rzymu, w niedużej odległości od Tybru i Piazza Venezia, mieści kocią kolonię znaną jako „Torre Argentina Cat Sanctuary”.

 

Będąc wykopaliskami archeologicznymi poniżej poziomu ulicy, koci przyjaciele zawsze znajdowali ochronę wśród ruin, bez względu na to, czy są to zbłąkane, czy opuszczone koty. Do tego stopnia, że od samego początku ludzie kochający koty (lepiej znanych z rzymskiego słowa „gattare” i „gattari”, czyli wolontariusze) rozpoczęli prawdziwą pracę, przynosząc im regularnie jedzenie.

 

Zobacz także: 3 książki... z Rzymem w tle

 

Fotografia: pexels.com

 

Oto jak, z biegiem lat, rozprzestrzeniły się wieści o przyjęciu kotów Torre Argentina. Takich jak: Candido (weterynarz usunął mu chore na raka uszy), Jarqa (znalazła dom w żłobku), Pioppo (ma trzy łapy, ale o tym nie wie; więc biegnie, skacze i wspina się, jakby miał ich z pięć), Lladrò (zwanym też jako „trujący kotek”, taki był zły, kiedy został adoptowany; teraz czeka tylko na to, że ktoś go pogłaszcze i się z nim pobawi).

Rozprzestrzeniły się o tyle, że rozpoczęły się, zawsze przez ochotników, procesy modernizacji tego miejsca, nadając mu wodę i światło. A co ważniejsze, nie tylko zainicjowane zostały określone zabiegi medyczne, ale także sterylizacje, które pozwalają kontrolować narodziny i szukać stałego domu dla naszych przyjacielów.

 

Zobacz także: Wolontariusz 24 godziny na dobę

 

                                                                                 Fotografia: pixabay.com

 

 

 Również dzięki współpracy z niektórymi organizacjami zagranicznymi oraz wsparciu moralnym i materialnym, wolontariusze z Torre Argentina zaczęli zbierać niezbędne fundusze, aby zaoferować jeszcze bezpieczniejszy port dla tych zbłąkanych zwierząt.

 

Redukcja bezpańskich kotów jest głównym celem działalności kolonii Torre Argentina, która chce być znana przede wszystkim jako Centrum Promocji Sterylizacji, a nie tylko jako ośrodek przyjęć dla kotów w trudnych sytuacjach.

Dzięki historycznemu i malowniczemu znaczeniu obszaru archeologicznego w centrum Rzymu uwaga wielu turystów jest przyciągana przez koty, które drzemią i wędrują w całkowitej wolności i spokoju wśród rzymskich szczątków. Zatrzymują się oni, aby obserwować i fotografować, przyczyniając się w pewien sposób dla ich źródła utrzymania.

 

Zobacz także: Zachwycające koty, czyli przegląd nietypowych ras

 

Czy wy także chcecie pomóc kociakom?

Istnieje możliwość adopcji na odległość. Lub.....zapraszam do odwiedzenia stolicy, udania się do tego cudownego miejsca, zrobienie im kilka zdjęć i udostępnić na waszych portalach społecznościowych. 

Kociaki są naprawdę urocze i czekają tylko na was.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska