Koreańskie seriale, które warto zobaczyć. Część I

O rosnącej popularności koreańskiej popkultury powiedziano już naprawdę wiele. Dziś skupimy się na tym aspekcie, który nie jest tak często poruszany, a mianowicie na koreańskich serialach, określanych w środowisku mianem dram, które wbrew pozorom niczym nie odstają od zachodniego repertuaru. Temat jest długi,a wakacje krótkie, dlatego też najlepiej dawkować to sobie w częściach.

I. It's Okay, That's Love (2014)

 

Po tak uroczo-kiczowato brzmiącym tytule raczej nie można spodziewać się niczego ciekawego,prawda? Błąd! Oto historia nietypowej grupy współlokatorów. Główna bohaterka Ji Hae Soo jest szpitalnym psychiatrą, która cierpi na fobię przed zbliżeniem się do mężczyzny. Przyznaje się do tego, nawet twierdzi, że się sama potrafi sobie z tym poradzić, choć zakrawa to o myślenie magiczne  Podczas telewizyjnej debaty poznaje popularnego pisarza  i DJ’a radiowego Jang Jae Yeola, z którym już na początku wchodzi w konflikt. Wkrótce okazuje się, że jest właścicielem budynku, w którym Hae Soo mieszka razem z innym psychiatrą Jo Dong Minem i chorym na zespół Tourette’a Park Soo Kwangiem. Zaintrygowany nią oraz jej relacją ze współlokatorami, wprowadza się tam, aby uciec od bałaganu, jaki zrobił się po oskarżeniu go o plagiat.

 

Brzmi jak sztampowy opis komedii romantycznej? Nic bardziej mylnego! To pełna humoru i ciepła opowieść o tym,że bez względu na własne problemy,zawsze warto mieć nadzieję i ludzi,którzy są dla nas podporą. Całość okraszona jest psychoanalitycznymi motywami oraz utworami,które mogą wywołać uśmiech na twarzy nawet w najbardziej pochmurny dzień. Wystarczy odtworzyć poniższy utwór żeby się o tym przekonać.

 

 

2. Good Doctor (2013)

 

Czas na coś dla fanów seriali medycznych, a tych również w dramowym uniwersum nie brakuje. Główny bohater  Shi Ohn od dziecka wykazuje wykazuje pewien stopień autyzmu, ale jego niesamowita chłonność wiedzy i doskonała pamięć sprawiają, że „wyucza” się ludzkich zachowań i reakcji, przez co z wiekiem nabywa coraz wiecej umjętności społecznych. Po skończonych studiach stara się o posadę rezydenta w lokalnym szpitalu. Shi Ohn robi klasyczne wielkie wejście przyjeżdżając do szpitala jako osoba, która udzieliła doraźnej pomocy dziecku poszkodowanemu w wypadku, jednak cała jego olbrzymia wiedza oraz umiejętność wyobrażenia sobie całego ludzkiego ciała zdają się na nic, kiedy z powodu stresu wychodzą na wierzch jego autystyczne tendencje. Rezydenci oddziału pediatrii traktują go jak zło konieczne, starając się nie powierzać mu żadnych odpowiedzialnych zadań, ale Shi Ohn i tak popełnia mnóstwo błędów, narażając się tym samym na wielki gniew ordynatora Kim Do Hana . Stopniowo zyskuje szacunek kolegów i doświadczenie. Pierwszą wspierającą go osobą zostanie lekarka Cha Yoon Seo,która początkowo podchodzi do niego niczym do swojego własnego, małego  pacjenta.

 

To pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów seriali z domieszką medycyny,ale również dla tych, którzy cenią sobie stopniowe narastanie napięcia,oraz wciągającą bez reszty intrygę. Serial doczekał się amerykańskiego remake'u z Freddiem Highmore w roli głównej.

 

Zobacz także: Najpopularniejsze koreańskie boysbandy

 

 

Dziś krótko ale treściwie, tak jak zresztą mijają nam wakacje. A po kolejną porcję zapraszam za tydzień :)

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska