Relacja z koncertu The Dumplings, czyli czego możemy spodziewać się na trasie „Przykro mi”

20/11/2019

The Dumplings to Justyna Święs i Kuba Karaś – dwójka zdolnych artystów, tworzących muzykę electropop, którzy mają już za sobą sześć lat koncertowania i trzy albumy. Ten najnowszy, wydany 21 września 2019 roku o nazwie „Raj”, jest ostatnim przed zapowiadaną przez muzyków przerwą od zespołowego grania.

Właśnie dlatego, na początku listopada ruszyli w Polskę z pożegnalną trasą „Przykro Mi”, która ma już co najmniej kilka sold-outów. Jednym z miejsc na koncertowej mapie była Łódź i to właśnie tam udało mi się przyjechać, by posłuchać ich muzyki na żywo.

 źródło: https://www.youtube.com/watch?v=5ZJ1KmKmvHk

 

Koncert otwierał utwór będący także tytułem tej trasy czyli „Przykro Mi”, jednak oprócz kawałków z najnowszej płyty nie zabrakło sentymentalnych podróży do piosenek z pierwszego („No bad days”) czy drugiego („Sea you later”) krążka. Były także muzyczne niespodzianki w postaci nowych aranżacji istniejących już utworów czy covery innych zespołów. Hipnotyzujący i bardzo sensualny głos Justyny Święs przepięknie igrał z elektroniczną oprawą muzyczną tworzoną przez Kubę Karasia. Wszystko to, co działo się na scenie, potęgowane różnymi działaniami laserowo-świetlnymi, tworzyło niezwykle interesującą dla słuchacza mozaikę. Prawdziwa uczta dla oka i dla ucha.

 

Zobacz także: Przegląd najlepiej wydanych płyt muzycznych

 

Ponadto – stały kontakt z publicznością. Zagadywanie między piosenkami, aktywizacja w trakcie piosenek chociażby gestem klaskania w dłonie, a na koniec zejście ze sceny w trakcie piosenki i śpiewanie razem z tłumem. Widać zaangażowanie, oddanie i absolutne szczęście, bo robią to co lubią. I choć smuci fakt, że po zakończeniu trasy nastąpi dłuższa przerwa, jestem pewna, że wrócą na scenę tak samo hucznie, jak wyprawiają swoje (chwilowe) odejście.

 

Szczegóły i miejsca, w których jeszcze pojawią się The Dumplings w ramach trasy „Przykro Mi” można sprawdzić na ich facebooku.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska