Zagrają dla Jasia

29/05/2017

 

Pamiętacie Jasia? To ten śliczny chłopiec z chorym oczkiem. O jego zdrowie walczyło wielu z nas. Zbiórki, aukcje, koncerty charytatywne – byliśmy tam. Wtedy się udało! Dziecko zostało poddane zabiegowi w Nowym Jorku. Wyzdrowiał. Niestety, w tym roku złośliwy nowotwór oka znów zaatakował. Chłopiec ponownie potrzebuje naszej pomocy.

W 2014 roku, mając zaledwie 18 miesięcy, Jaś Karwowski zachorował na nowotwór złośliwy oka – siatkówczak. Jedyną formą pomocy w Polsce był cykl 6-8 chemioterapii i amputacja oka, na którą rodzice nie chcieli się zgodzić. Dla tak młodego organizmu chemie byłyby wyjątkowo wyniszczające, a usunięcie oka to ostateczność. Zaczęli szukać pomocy poza granicami kraju. Wtedy pojawił się dr. Abramson z Nowego Jorku a wraz z nim nadzieja. Dzięki zaangażowanym w pomoc osobom i przeprowadzonym licznym zbiórkom pieniędzy, w ciągu półtora miesiąca udało się uzbierać kwotę niezbędną na leczenie w USA. Zabieg przebiegł pomyślnie i Jaś przez ponad dwa lata był wolny od choroby. „Cieszyliśmy się już wszyscy, bo kontrola miała być już tylko formalnością. Niestety w lutym okazało się, że nowotwór wrócił” – mówił Krzysztof Karwowski, ojciec dziecka, podczas konferencji prasowej w Centrum Spotkania Kultur. Dziecko potrzebuje kolejnych zabiegów w Stanach Zjednoczonych. Na szczęście grono osób, które nie są obojętne na jego los, po raz kolejny stara się mu pomóc. W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie 30 maja o godzinie 19:00 odbędzie się koncert charytatywny. Wystąpi na nim wiele gwiazd, m.in.: Krzysztof Cugowski, Jan Kondrak, Tomasz Rakowski, Natalia Wilk, Tomasz Korpanty, Łukasz Jemioła, Andrzej Pawka, Lolo Ferari, Chonabibe, Ladies Quartet, Paulina Zarębska oraz TM Orkiestra pod dyrekcją Tomasza Momota. Oprócz koncertu odbędą się także liczne aukcje, których najcenniejszym przedmiotem jest złoty łańcuszek z serduszkiem, wysadzany czarnymi diamentami. Biżuteria jest prezentem od firmy KORN. Dochód ze wszystkich aukcji i koncertu zostanie przekazany w całości rodzinie oraz fundacji, która opiekuje się Jasiem.

 

 

 

 

Korekta: Olga Miziuk

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska