Kilka wariacji o kartkach bożonarodzeniowych – jaką wybrać?

 

Kartki bożonarodzeniowe to wspaniała długoletnia tradycja, którą warto podtrzymywać, ponieważ przypomina najbliższym osobom, jak bardzo je kochamy. Własnoręcznie zrobione, mają ogromną wartość dla osoby, która je dostaje. Personalizowane prezenty tego typu mogą przybierać różne formy, dzięki wymyślnym sposobom na ich udekorowanie. Wielką popularnością cieszą się różnorodne kartki świąteczne m.in. z naklejonymi ozdobami, kolorowymi papierami oraz wymyślnymi życzeniami.

Święta Bożego Narodzenia to cudowny czas, podczas którego możemy podziękować najbliższym nam osobom za ich poświęcenie, czas oraz pomoc w trudnych chwilach. Pierwsze kartki świąteczne zostały wysłane już w XIX wieku, natomiast ich popularność rozrosła się w XX wieku. Mimo że nowinki technologiczne doprowadziły do szybkiego wysyłania wiadomości elektronicznych, tradycyjna forma wciążcieszy się ogromną popularnością. Możliwość udekorowania kartki bożonarodzeniowej pięknymi zdobieniami może podkreślić uroczysty, bożonarodzeniowy charakter świąt. Efekt dekorowania zależy tylko od Was. Takie kartki bożonarodzeniowe mogą wprawić w zachwyt nawet najbardziej zatwardziałe serce.

 

Własnoręcznie zrobiona kartka świąteczna wcale nie musi nadwyrężać Twojego budżetu. Ten podarunek to ucieleśnienie naszych myśli, pragnień i marzeń. Za pomocą życzeń, wiele osób może przekazać ukochanym osobom słowa, których nie są w stanie normalnie wypowiedzieć. Piękne przystrojenie kartek bożonarodzeniowych to również okazja do pochwalenia się naszymi umiejętnościami artystycznymi. Można na nich umieścić sceny biblijne, abstrakcyjne elementy świąteczne, a także wymyślne i kreatywne naklejone elementy. Obecnie w sklepach są dostępne różnorodne drobiazgi, dzięki którym można upiększyć ostateczny efekt. Jeśli natomiast nie jesteście pewni swoich umiejętności, możecie skorzystać z licznych szablonów i porad, które znajdują się w Internecie. Kartki świąteczne można również wykonać z dziećmi.

 

Kartka bożonarodzeniowa jako fantazyjna, świąteczna wycinanka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: pinterest.com

 

Jeśli jesteście fanami odmian z tradycyjnymi, kolorowymi wycinankami, śmiało możecie je wręczyć ukochanym osobom. Przygotowanie takich kartek świątecznych nie jest pracochłonne i nie wymaga dużych umiejętności artystycznych. W Internecie znajdują się szablony, które po wydrukowaniu możecie nałożyć na kolorowe kartki. Za pomocą ołówka umieścicie wybraną formę, która zostanie następnie wycięta za pomocą nożyczek. W ostatnim czasie wielką popularnością cieszą się również ludowe kartki świąteczne, zwłaszcza te wykonywane w stylu folkowym. Wycinanki są wykonywane w tradycyjny sposób nożycami, którymi dawniej strzyżono owce. Polskie wzory ludowe są jedyne w swoim rodzaju. To bardzo stara i trudna do nauczenia metoda, dlatego jedynie garstka wtajemniczonych osób jest w stanie stworzyć piękne wycinanki. Kobiety ze środowisk ludowych wciąż stoją na straży tradycji i podtrzymują ją, ponieważ są wierne najdawniejszym sposobom wykonania.

 

Kartka bożonarodzeniowa jako pozytywny zawrót głowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: pinterest.com

 

Z całą pewnością każdy z was choć raz w życiu (choćby na lekcjach plastyki) przygotowywał kartki świąteczne, na które przyklejał zakręcone ślimaczki z kolorowych arkuszy papieru. Taka technika jest bardzo prosta w wykonaniu, ponieważ musicie jedynie mieć różnego koloru kartki, a także ołówek bądź długopis, na który zawiniecie arkusz. Delikatnie przesuwajcie kolejne odcinki papieru, a gdy już zobaczycie, że się kończy, zdejmijcie go z przyboru szkolnego. Dzięki tej technice możecie zrobić wiele „ślimaczków”, które da się ułożyć w fantazyjne, kreatywne wzory m.in. kwiaty, dzwony, choinki, bombki, a także gwiazdy. Jedynym problemem może być ich przytwierdzenie do arkusza papieru. Aby trzymały się one prawidłowo, musicie posmarować kartkę większą niż zazwyczaj ilością kleju, który uniemożliwi odklejenie się wzorów. W przypadku ślimaczków wykonanych z bloku technicznego możecie także zastosować taśmę dwustronną, która jest bezbarwna. Nie straćcie jedynie głowy przy wykonywaniu takich drobiazgów!

 

Kartka bożonarodzeniowa jako przepyszny i strojny prezent

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: pinterest.com

 

Dla koneserów sztuki i pięknego zdobnictwa, możecie podarować kartki bożonarodzeniowe, które na pierwszej karcie mają namalowane krajobrazy, mieniące się różnymi kolorami elementy, a także abstrakcyjne, fantazyjne symbole, które bezpośrednio nawiązują do tematyki świątecznej. Tym razem przy wykonywaniu takiego rodzaju kartek, musicie sporo się napracować, ponieważ mają wiele skomplikowanych wzorów. Takie kartki bożonarodzeniowe warto przygotować kilka tygodni wcześniej, aby świąteczna zakupowa gorączka nie doprowadziła Was do zawrotu głowy. Dzieła te podkreślają, że święta to czas emocji, pozytywnego myślenia i szczególnego dbania o łączące nas relacje. Kartki pięknie komponują się z zielenią bożonarodzeniowej choinki, ciepłem kominka czy blaskiem kolorowych ozdób świątecznych. Postawione w widocznym miejscu, są świetnym uzupełnieniem naszego mieszkania udekorowanego zimowymi elementami.

 

Kartka bożonarodzeniowa jako kreatywna zabawa z kolorami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: pinterest.com

 

To bardzo dobra opcja dla osób, które są kreatywne i nie znoszą, w pełnym znaczeniu tego słowa, nudy. W końcu święta Bożego Narodzenia są pełne magii i kolorowych elementów, począwszy od pięknie udekorowanej choinki do niesamowicie wyglądających przysmaków na stole. Dlatego też święta są świetną okazją do stałego cieszenia się z panującej podczas nich atmosfery. Kartka może przybrać zabawny, niecodzienny kształt, np. choinki, bombki czy prezentu. Im więcej zamieścicie na nich kolorów, tym bardziej będzie radować oczy ukochanej osoby. Na kartkach da się również umieścić zwariowane wzory czy modyfikacje znanych Wam elementów świątecznych. Czerwona bombka może być nosem renifera, gwiazdy układać się w choinkę, a zakręcone ślimaczki stać się wielkim prezentem. Jedynie Wasza wyobraźnia zawęża pole artystycznego chwalenia się umiejętnościami. Na kartce możecie również zamieścić ciekawe życzenia, cytaty oraz maksymy, które na długo zapadną w pamięci obdarowanych osób.

 

Kartka bożonarodzeniowa jako zabawny powrót do przeszłości

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: pinterest.com

 

Kartki świąteczne możecie przygotować wraz z dziećmi. Najmłodsi mają wiele kreatywnych pomysłów, które dodatkowo urozmaicą wcześniej zaplanowane plany. Dzięki współpracy z maluchami sami możecie poczuć się jak dzieci. Powrót do przeszłości pozwoli również powspominać dawne czasy, o których opowiecie swoim maluchom. Na kartki bożonarodzeniowe możecie przykleić powycinane z papieru mikołaje, choinki lub bombki. Pozwólcie swoim dzieciom na jak największy wkład w tworzenie takich prezentów, ponieważ dzięki temu zobaczą, jak wielka moc tkwi w tradycyjnych kartkach świątecznych. Być może zabawa bardzo im się spodoba, co doprowadzi do tego, że już w dorosłym życiu będą mogli tworzyć podobne rzeczy z własnymi dziećmi.

 

Okres świąteczny w europejskiej kulturze to wyjątkowy czas powagi i świętowania narodzin Jezusa Chrystusa. Pod koniec XIX wieku pięknie wykonane kartki świąteczne stanowiły tak istotny aspekt, że organizowano konkursy na najpiękniejsze pocztówki. Ludzie szybko zaczęli również ich kolekcjonowanie, gdyż dostrzegli w nich wielki potencjał. Dodatkowo nowe wydania były corocznie recenzowane w prasie, która w tamtym okresie cieszyła się niezwykłą popularnością. Choć mijały kolejne lata, ludzie nie zaprzestawali wysyłania sobie kartek.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska