Kamp!, czyli polskie dobro eksportowe


Trio chłopaków z Łodzi od 10 lat konsekwentnie udowadnia, że polska muzyka ma się więcej niż dobrze, niczym nie odstając od reszty świata. A przyszłość rysuje się coraz lepiej.

Kamp! to zespół electro popowy, garściami czerpiący z brytyjskiej nowej fali lat 80., chill-wave'u i house'u. Co więcej, nie ograniczają się oni do jednej sprawdzonej formuły przy koncepcji płyty. Różnorodność to coś, czym pokazują swoją zdolność do odnalezienia się na niemalże każdej płaszczyźnie muzyki elektronicznej. Oczywiście, nie każdemu może się podobać taka konwencja, co widać po mniejszości, ale jednak krytycznych komentarzy ortodoksyjnych fanów przy nowszych numerach. Lecz dla mnie właśnie ta różnorodność sprawia, że grają oni muzykę po prostu wyjątkową. Powodów jest kilka.
 


Nieważne, czy tworzą przebojowy kawałek taneczny ze świetnym teledyskiem z udziałem Eryka Lubosa, czy nieco melancholijną, zimną elektronikę rodem ze Skandynawii – zawsze jest to z wyczuciem, brakiem przesady. Przy czym jest to brzmienie przede wszystkim odprężające, gdzie w połączeniu z chwytliwą warstwą liryczną dają prawdziwe królestwo prostych przyjemności.

Cały dobrobyt ich twórczości cieszy się pewnym uznaniem również za granicą, gdzie niejako przedstawia się zespół z etykietą „dobre, bo polskie”. Trudno upatrywać się w nich wielkiej nadziei na spektakularną karierę za granicą, mając na uwadze tak długi staż na scenie, ale jako chwalenie się dobrobytem rodzimej myśli muzycznej – jak najbardziej. Grzechem byłoby również nie wspomnieć o założonej przez nich wytwórni internetowej Brennnessel, której celem jest odkrywanie nowych możliwości eksploracji muzyki alternatywnej. Tak więc, Panowie, oby tak dalej!

 

Korekta: Justyna.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska