Kalendarz na 2020 rok – który wybrać? [RECENZJA]

 

Są niezbędne kobietom, które lubią mieć wszystko poukładane i zaplanowane. Co roku wybieramy te ozdobne, ale funkcjonalne, najpiękniejsze, wyjątkowe. Kalendarze. Jaki wybrać i co powinien zawierać? Przedstawiamy nasze propozycje od wydawnictwa Edipresse Książki.

Bardzo lubię kalendarze. Na studiach były mi niezbędne, żeby jakoś ogarnąć natłok zajęć, kolokwiów i dat, które powinnam pamiętać. Mój kalendarz książkowy zawsze powinien być ładny, zawierać mądre sentencje, ale przy tym być funkcjonalny i nieprzesadzony. Z biegiem lat obojętne mi było, czy ma dzień czy tydzień na stronie, bo po skończeniu studiów nie miałam aż tyle spraw na głowie. Dlatego tak się ucieszyłam, gdy w paczce od Edipresse Książki zobaczyłam dwa piękne kalendarze, które szczerze mówiąc widziałam już wcześniej w ofercie i zastanawiałam się nad kupnem któregoś z nich. Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

 

Beata Pawlikowska – Rok dobrych myśli

Każdy chociaż kojarzy tę panią. Podróżniczka, tłumaczka, fotografka, autorka wielu książek, ilustracji i filmików na YouTube. Myślę, że każdy zapalony czytelnik chociaż widział jej książki, bo nie dość, że bardzo o nich głośno, to jeszcze ich kolorowe okładki przyciągają wzrok i nie pozostawiają obojętnym. Od kilku lat autorka wydaje również książkowe kalendarze, które obfitują (jak sama nazwa wskazuje) w dobre myśli, piękne sentencje samej autorki i równie barwne ilustracje.

 

Każdy dzień ma osobną kartkę. Na każdy z nich autorka wymyśliła specjalne święta, np. Dzień pozytywnego nastawienia, Dzień najlepszego przyjaciela czy Dzień na luzie. Każda strona zawiera też kilka zdań, które mają pomóc w pracy nad sobą, swoim nastawieniu do świata, ale przede wszystkim do siebie samego. Czasem te myśli są trochę oderwane od rzeczywistości i nazbyt patetyczne, ale w większości to mądre słowa, które warto zapamiętać.

 

Na początku kalendarza znajduje się mini kalendarz na 2020 rok z wyszczególnionym każdym dniem miesiąca (można tam zaznaczyć najważniejsze daty, żeby mieć wszystko w jednym miejscu). Następnie kalendarz ogólny na 2020 i 2021 rok. Ponadto kalendarz zawiera też kilka ulubionych przepisów autorki. Niestety są tylko cztery, a szkoda, bo chętnie przeczytałabym (i wypróbowała) więcej. Na końcu znajduje się kilka stron na własne notatki, kontakty czy sprawy do załatwienia. Całość opatrzona jest uroczymi rysunkami samej autorki.

 

Dodatkową zaletą kalendarza jest jego multimedialność, a to oznacza, że zawiera unikalne QR kody, które po zeskanowaniu w dowolnej aplikacji do tego przeznaczonej, otwierają dodatkowe materiały.

 

Nietypowa Matka Polka – Kalendarz 2020

Nietypowa Matka Polka, czy też Anna Szczepanek, to autorka bloga i fanpage na Facebooku, który polakowało ponad 34 tys. osób. Na co dzień pisze jak być matką, żoną, panią domu i przy tym nie zwariować. Z przymrużeniem oka opowiada o codziennych problemach matki z czwórką dzieci. Tysiące czytelników pokochało ją za jej cięty język i nie nakładanie cenzury na jej życie. Naturalną koleją rzeczy było wydanie książki, którą również pokochali czytelnicy. Teraz autorka wychodzi z propozycją kalendarza, który pomoże zapanować nad chaosem dnia codziennego i przy tym wszystkim mieć chwilę tylko dla siebie.

 

Wzrok przyciąga piękna, minimalistyczna okładka – błękitna w złote kropki. Jak sama autorka powiedziała, chciała, by kalendarz pasował do każdej kobiety, bez względu na wiek i funkcje, jakie pełni. Po skróconym kalendarzu na 2020 rok i bardzo szczerym słowie wstępnym autorki, przechodzimy do planowania kolejnego roku. Kartki podzielone są tutaj na tygodnie, a każdy z nich zawiera tabelki, w których możemy oddzielić sprawy np. zawodowe, od domowych czy zajęć dodatkowych. Fajnym rozwiązaniem będzie też pogrupowanie na poszczególnych członków rodziny, by nie zapomnieć o wizycie u dentysty dziecka, wyjeździe służbowym taty czy kosmetyczce mamy. Każdy dzień opatrzony jest jakimś świętem – zwykłym bądź nietypowym jak Dzień pocałunku czy Dzień śpiewania pod prysznicem.

 

Po każdym tygodniu czeka na nas sentencja kogoś znanego (np. Króla Juliana czy Ellen DeGeneres) albo cytat z książki, bajki lub filmu, a pod tym osobisty komentarz autorki. Co jeszcze lepsze, jest również miejsce na własny komentarz, więc nie tylko masz okazję przeczytać coś mądrego, ale też sama to zinterpretować. Te kilka minut w tygodniu może być naprawdę ożywcze! Na koniec każdego miesiąca masz też miejsce na własne listy celów, przypomnienia czy ważne daty.

 

Co jeszcze dla mnie ważne, kalendarz opatrzony jest gumką, a to dla mnie podnosi jego funkcjonalność. Często w torebce coś mi wpadało do kalendarza i zagniecenia gotowe. Tymczasem tutaj nie ma o tym mowy.

 

Na końcu znajduje się kilka stron na notatki oraz koperta, do której możemy włożyć jakieś luźne rzeczy.

 

Który z tych kalendarzy wybiorę? Nie mam pojęcia. Oba są piękne, choć zupełnie różne. Oba są funkcjonalne i starannie przygotowane. Ja jeszcze się zastanowię, ale mam nadzieję, że Tobie pomogłam w wyborze.

 

Dziękuję wydawnictwu Edipresse Książki za egzemplarze. Z Wami rok będzie jeszcze bardziej udany. ;)

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska