Edukacyjna natura GIF-ów na przykładzie języka migowego

21/02/2017

 

Obrazki GIF kojarzą nam się zwykle z humorem czy rozrywką. Mają nas rozśmieszać. Jedyne czego do tej pory mogły nas nauczyć to scenek z różnych filmów. Okazuje się, że można z tych zapętlonych obrazków zrobić całkiem niezłe medium edukacyjne. To dobra wiadomość dla tych, którzy chcieli by chociaż odrobinę poszerzyć wiedzę w zakresie języka migowego, bo o tym mowa.

 

Serwis giphy.com, jeden z największych serwisów gromadzących gify, otworzył kanał pod nazwą "Sign with Robert". Jest na nim mnóstwo obrazków, na których jest pokazywane prawidłowe wykonanie danego słowa w języku migowym. Tych "słów" jest obecnie na giphy ponad 2000. Wartym dodania faktem jest to, że dotyczą one języka migowego amerykańskiego, bowiem nawet i języki migowe się różnią. Amerykański "sign language" jest jednak na tyle uniwersalny, że warto się go uczyć.

 

Link do kanału "Sign with Robert"

  

Są one co prawda edukacyjne, ale ich zamiarem nie jest nauczyć całego języka, a zachęcić do uczenia się komunikowania na migi oraz pokazać, że język migowy nie jest taki trudny do opanowania (przynajmniej podstawy). 

 

Reżyserka gifów "sign with Robert" czyli Hilari Scarl, zwróciła uwagę na to, że są to obrazki powtarzające się bez przerwy i nie potrzeba ich cofać, przewijać czy stopować i potem ponownie odtwarzać. 


Czy zrewolucjonizuje to podejście do ludzi w sprawie języka migowego? Czy na uczenie się języków migowych będą chodzić nie tylko Ci co muszą, ale dołączą do nich także Ci co chcą się uczyć? Poniżej kilka jeszcze innych przykładów edukacyjnych gifów.

  

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska