Jesienne antydepresanty. Jak szybko poprawić sobie humor

Jesień to dosyć leniwa pora roku, a to, co dzieje się w naszym życiu czasem to odzwierciedla. Staramy się jak możemy, żeby być oazą spokoju, myśleć pozytywnie albo chociażby przekierować swoją złość czy ogólną chandrę na myśli o słodkich kotkach i pieskach. Jeżeli twój szef znowu cię zdenerwował, auto znów nie chciało zapalić, jesienna aura cię dobija, a w ekspresie do kawy znowu zabrakło wody, to przedstawiam listę paru jesiennych „antydepresantów”, które pomogą ci w walce z przygnębiającą aurą.

Netflix dobry na wszystko
Nie od dziś wiadomo, że Netlfix to istna skarbnica bez dna. Jest tam całe mnóstwo filmów i seriali, dzięki którym na chwilę oderwiesz się od szarości dnia codziennego. Na jesienną „depresję” polecam włączyć coś komediowego albo sensacyjnego – generalnie coś, co pochłonie cię do tego stopnia, że po skończeniu będziesz chciał nagle zostać podwójnym agentem albo komikiem. 

 Fotografia: pixabay.com

 

Zobacz także: Najlepsze seriale Netflixa, które warto obejrzeć

 

Wystrzegaj się pożeraczy energii
Bardzo dobrze znamy takie wybitne osobistości. Przychodzą i marudzą na temat wszystkiego – a to sąsiad bez przerwy odkurza, a to dzieci na podwórku grają w za głośne gry, a to pani na poczcie jest zbyt leniwa. Trzeba naprawdę powstrzymywać się, żeby nie zrobić takiemu pożeraczowi krzywdy. Ja wiem – trzeba być oazą spokoju i myśleć o słodkich kotkach, ale czasami po prostu się nie da! Dobrym pomysłem będzie posłuchanie piosenek, które poprawią ci humor.

Fotografia: pixabay.com
 

Zobacz także: Piosenki idealne na jesienną chandrę. Te utwory poprawią Ci humor

 

Witamina D 
Tak zwane „nic mi się nie chce” jest głównie spowodowane przez niedobór witaminy D w naszym organizmie. Podczas jesieni promienie słoneczne nie docierają aż w takich ogromnych ilościach, jak to było latem, dlatego więc zwykłe wyjście spod cieplutkiej kołdry wydaje się być czymś niewykonalnym, nie mówiąc już o zrobieniu czegoś produktywnego – jak na przykład umyć okna lub sprzątnąć w końcu z ziemi tego liścia, który razem z nami wrócił któregoś pięknego, szarego dnia do domu.

 Fotografia: pixabay.com

 

Zmień coś w swoim otoczeniu
Ludzie to takie istoty, które potrzebują zmian, dzięki którym rozwija się ich wrażliwość czy intelekt. Zmień aranżację swojego wnętrza – przenieś kanapę, żeby móc na niej czytać książki albo kup fikuśny obraz. To niewiele, ale jednak zmiana jest. Warto kupić sobie nową paprotkę, nadać jej dziwne imię i postawić na parapecie. Jeśli ktoś również nie ma wyczucia przy zajmowaniu się roślinami (czyt. zapomina je podlać, w związku z czym ziemia w doniczce przypomina popękaną ziemię), to zawsze może kupić sobie kaktusa lub plastikowy kwiatek. 

 Fotografia: pixabay.com 

 

Zobacz także: Domowe lifehacki, które ułatwią życie. Najlepsze gadżety z IKEI​
 

Wyluzuj!
To, co możesz zrobić dzisiaj, zrób jutro – to moje motto. Czasami wrzucenie na luz poprawia nasze samopoczucie. Nie zawsze jesteś w stanie zrobić wszystko na sto procent, bo jesteś tylko człowiekiem. Stres związany ze świadomością, że tyle jeszcze trzeba zrobić, sprawia, że jesteś jeszcze bardziej zdenerwowany, sfrustrowany i zmęczony, a to, co jeszcze chwilę temu sprawiało ci radość, teraz jest dołujące. Więc odpuść sobie trochę i korzystaj z życia!

 Fotografia: pixabay.com

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska