Jedzenie, mity i nauka - Frida Duell [RECENZJA]

 

Jak cieszyć się zdrowiem i nie zwariować gdy wokół masa nowych publikacji na temat co wolno, a czego absolutnie nie można spożywać? Zdrowy rozsądek i książka „Jedzenie, mity i nauka” rozwieją wszystkie wątpliwości.

„Jedzenie dotyczy każdego. Jest niezbędne do życia, może poprawić jego jakość, ale może tez być traktowane jako zło konieczne i strata czasu” – czytamy w Jedzenie, mity i nauka. No właśnie jak to z tym jedzeniem jest? Dlaczego cukier jest niezbędny do życia, a tłuszcz wcale nie jest zły? Frida Duell zebrała i opracowała kilkanaście badań, by w prosty sposób wyjaśnić co jest dobre dla każdego organizmu. Autorka rzetelną wiedzą prostuje pseudofakty i obala mity.

Książka zawiera dziewięć rozdziałów, z których kolejno dowiadujemy się czym jest zdrowa żywność, jakie są fakty i mity o tłuszczu, co powinniśmy wiedzieć na temat cukru, substancji słodzących i produktów light. A także słów kilka o węglowodanach, mięsie, mleku i produktach „zielonych”, witaminach, minerałach, suplementach i domowych kuracjach oraz o kawie, herbacie i alkoholu i stylu życia. Autorka w merytoryczny sposób przedstawia niezbędne do życia i prawidłowego funkcjonowania składniki. Wyjaśniając przy tym ich rolę w organizmie. Książkę uzupełniają piękne zdjęcia i ciekawostki. Dzięki autorce, która jest dietetyczką kliniczną w jednym miejscu jako czytelnicy odnajdujemy obecne i te mniej znane fakty, i mity związane z żywnością. Frida Duell intryguje czytelnika na swój sposób, m.in.  tym, czy ukąszenie kleszcza może spowodować uczulenie na mięso, a także jak wygląda chlebowy pojedynek oraz jak dajemy nabrać się na najbardziej absurdalne diety. Co więcej, jak na tacy dostajemy przepis na domowe kuracje.

 

 Zdjęcie: Joanna Łukasiewicz

 

 

Ostatnia część poświęcona jest przepisom. Autorka zebrała kilka pomysłów na śniadania, zupy, dania główne, dodatki, sosy i pasty, napoje i smoothie oraz słodkości. Wszystko wzbogacone pięknymi zdjęciami potraw.„Jedzenie, mity i nauka” to poradnik, który wyjaśnia podstawowe kwestie związane ze zdrowiem. Dodatkowo czytelnik wzbogaca wiedzę o wiele ciekawostek. Wszystko napisane przystępnym językiem – bez żadnych naukowych wywodów. Ten poradnik popularnonaukowy to gratka dla fanów zdrowego stylu życia. Ale też może okazać się pomocny jako zbiór podstawowej i uzupełniającej wiedzy na temat czego organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.

 

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy wydawnictwu Marginesy.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska