Lakiery hybrydowe – jakie wybrać?

12/07/2018

 

Lakier hybrydowy – od kiedy zyskał na popularności, wiele firm kosmetycznych wypuściło własne wersje tego produktu. Dziś przyjrzymy się temu, jakie cechy powinien mieć dobry lakier hybrydowy, a co powoduje, że staje się kolejnym niepotrzebnym bublem.

Kiedy zaczynasz przygodę z hybrydami, to wybór odpowiedniego lakieru jest jedną z ważniejszych, jeśli nawet nie najważniejszą decyzją, którą musisz podjąć. Często w takim przypadku padają sugestie z tematycznych vlogów, opinii na forach, stron internetowych. Użytkowniczki zazwyczaj zadają następujące pytanie: „Jaką markę lakieru hybrydowego wybrać?”. Gdzie tkwi szkopuł? Otóż nie o markę zawsze chodzi. Bezpieczniej byłoby zapytać: „Jakie cechy powinien mieć najlepszy lakier hybrydowy?”. No właśnie – jakie?

Fotografia: pexels.com

 

Baza i top do hybrydy

Totalną podstawą jest wybór i kupno odpowiedniego lakieru bazowego (potocznie zwanej po prostu bazą) oraz nawierzchniowego (czyli topu). Bez tego żaden, nawet najlepszy lakier, nie będzie się trzymał. Lakierów bazowych jest na rynku sporo. Do najpopularniejszych zaliczyć można między innymi: „hard base” oraz „base extra cover”. Różnica pomiędzy tymi produktami polega na tym, że wersja „extra cover” jest gęstsza, wydajniejsza. Na niej możemy również budować paznokieć bądź przedłużyć go. Poza tym jest trwalsza od standardowej bazy. Idealna dla osób, które uwielbiają pastele i french manicure na swoich paznokciach. „Hard base” jest bardziej lejąca, trzeba sporo precyzji, by nie zalać sobie skórek i boków płytki. Niektóre lakiery bazowe posiadają w swym składzie keratynę. Dzięki temu doskonale odżywiają paznokieć i dodatkowo zabezpieczają.

Jeśli chodzi o lakiery nawierzchniowe, to w tym wypadku wybór jest nieco większy. Wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb. Do wyboru masz w szczególności:

  • topy typu „matte”, które – jak sama nazwa wskazuje – po utwardzeniu dają modne, matowe wykończenie na płytce;

  • „glitter” – już nie musisz zastanawiać się nad tym, czy na zwykłym lakierze nawierzchniowym znajdziesz resztki srebrnego czy złotego pyłku… ten top ma już brokat w sobie;

  •  „sun blocker” – martwisz się tym, że po zdjęciu hybrydy masz pożółkłe płytki paznokciowe? Czyżby lakier hybrydowy był słabej jakości? Spokojnie, płytka robi się żółta, ponieważ brakuje jej dostępu do światła. Jednak gdy użyjesz tego topu, możesz być pewna, że taka sytuacja nie będzie już miała miejsca. Poza tym masz gwarancję, że paznokcie nie stracą swego połysku;

  • „dry top” – nie zmarnujesz już czasu na dodatkowe przemywanie warstwy dyspersyjnej cleanerem. Zapytasz – cóż to takiego jest ta warstwa dyspersyjna? To lepka część, która pojawia się podczas utwardzania lakieru hybrydowego. Żeby wszystko było jak trzeba, na samym końcu trzeba przemyć płytkę cleanerem. To w przypadku standardowego topu. Jeśli używasz wersji „dry” nie musisz już tego robić;

  • ciekawą opcją są produkty 2 w 1, które łączą bazę i top w jednym. Więcej miejsca w kosmetyczce i kilka złotych oszczędzone.

Zobacz także: Lampa do paznokci hybrydowych – jaką wybrać?​

 

Po czym jeszcze poznać dobre bazy oraz topy? Przede wszystkim powinny dobrze łączyć się z lakierami hybrydowymi innych marek. Przy zmywaniu powinny dość łatwo schodzić po kontakcie z acetonem.

Fotografia: pixabay.com

 

Wybór lakieru hybrydowego 

A co z lakierami hybrydowymi? Na co zwracać szczególną uwagę? Po pierwsze: na cenę. Wbrew pozorom jest to swoisty wyznacznik jakości, przynajmniej w tym wypadku. Nie kupuj lakierów z nieznanego źródła, chińskich podróbek czy najtańszych produktów. Gwarantuję ci, że są słabej jakości – nawet przy właściwym i solidnym przygotowaniu płytki potrafią się trzymać maksymalnie kilka dni, a nie kilkanaście. Poza tym istnieje spore ryzyko uczulenia. Tutaj mniej znaczy więcej.

Po drugie: zwróć uwagę na skład wybranej buteleczki. Dobre lakiery nie mają w swoim składzie tak zwanego „toksycznego trio”. Chodzi tutaj o toluen, formaldehyd oraz ftalan dibutylu (w skrócie DBP). Jeśli chcesz uniknąć tej niebezpiecznej mieszanki, szukaj produktów, które posiadają oznaczenie „3-free” lub czytaj etykiety.

Po trzecie: szukaj takich lakierów, które łatwo się poziomują, czyli samoistnie wyrównują się na płytce paznokciowej. Ważne jest to przede wszystkim dla tych użytkowniczek, które dopiero zaczynają swoją przygodę z „hybrydami” i nie posiadają jeszcze wprawionej ręki. Poza tym lakier hybrydowy to nie zwykły lakier i pamiętaj, że każde, nawet najmniejsze, potknięcie będzie niestety bardzo widoczne.  

 Fotografia: pixabay.com

 

Świadoma decyzja

Przemyśl każdy zakup i wybór firmy. Skonsultuj się z kimś zaufanym – z koleżanką, która robi hybrydy, ze znajomą kosmetyczką (o ile rzecz jasna ją posiadasz). Ja tak zrobiłam i dzięki temu wybrałam dobrej jakości lakiery hybrydowe. To szczere opinie a nie słodzenie w Internecie dadzą ci pewność, że dokonany wybór będzie najlepszym wyborem.

Powodzenia!

 

Zobacz także: Paznokcie hybrydowe – wady i zalety hybryd

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska