Zapowiedzi książkowe – sierpień 2018

 

Połowa wakacji (prawie) za nami. Upały dają nam w kość, nie chce nic się robić. Marzy nam się tylko hamak, wachlarz, zimna woda i dobra książka. Oto jakie premiery książkowe czekają nas w sierpniu.

1 sierpnia

 

Guillaume Musso – Apartament w Paryżu

Na jego książki czekam rok w rok. Francuski mistrz suspensu ponownie zabiera nas do stolicy Francji. W wyniku nieporozumienia Madeline i Gaspard trafiają do tego samego domu po zmarłym malarzu. Oboje chcieli spokoju, tymczasem uwikłali się w kryminalną zagadkę, a ich życie przewraca się do góry nogami. Podczas lektury nie można być niczego pewnym i gwarantuję wam, że przy książkach Musso nie da się nudzić.

Wydawnictwo Albatros

Recenzja już wkrótce na DailyVibes.

 

Zobacz także: „Dziewczyna z Brooklynu” podbiła światowy rynek książki

 

8 sierpnia

 

Jacek Piekara – Rycerz Kielichów

Aby zrealizować swoje marzenia poświęci wiele. Nawet przyjaźń. Nawet miłość. Nawet cały świat. A gdybyś trafił na kogoś, kto pozwala ci śnić najbardziej niezwykły i najbardziej realistyczny sen jaki miałeś w życiu? A gdybyś zamienił się w nieustraszonego rycerza, ludowego bohatera, temat pieśni i legend? Co oddałbyś za to, by ten sen mógł trwać?

I co oddałbyś, by z tego snu się wyrwać, kiedy zmieni się w koszmar?

Wydawnictwo Fabryka Słów

Fragment książki przeczytasz TUTAJ.

 

Annie Barrows, Mary Ann Shaffer – Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek

Londyn, 1946 rok. Juliet jest młodą pisarką, która po udanym debiucie szuka pomysłu na kolejną powieść. Zaczyna korespondować ze swoim fanem z wyspy Guernsey. Wkrótce postanawia odwiedzić nowych przyjaciół. Odnajduje nie tylko inspiracje do książki i spokój, ale też miłość.

Wydawnictwo Świat Książki

 

22 sierpnia

 

Jessica Meinhard – Jak jeść słodycze i nie tyć. 100 przepisów na zdrowe słodkości

Jeść słodycze i nie tyć? Dla niektórych brzmi to absurdalnie, aczkolwiek jest to możliwe! Autorka przedstawia sto przepysznych i dietetycznych przepisów na słodycze, które można jeść bez wyrzutów sumienia.

Wydawnictwo Pascal

 

Nietypowa Matka Polka – Nietypowa Matka Polka

O kobiecie, która nie robi tego, co wszyscy, która nie boi się głośno śmiać życiu w twarz i nie potrzebuje zapewnienia, że jest świetna. Autorka z absurdalnym humorem i ciętym językiem, której nie da się nie polubić.

Wydawnictwo Edipresse

 

Tatiana Mindewicz-Puacz – Miłość. I co dalej?

Słynna terapeutka i coach po udanym debiucie o samoakceptacji wychodzi naprzeciw związkom. Co zrobić, by nie zgasić płomienia między zakochanymi? Czy wystarczy samo uczucie, czy jednak trzeba nad nim pracować?

Wydawnictwo Agora

 

Ewa Wojtowicz – Roślinny patrol. Sadź, pielęgnuj i patrz, jak rośnie!

Książka idealna dla tych, którzy z roślinami żyją jak ja – jak kot z psem. Ale również dla tych, którzy je kochają i chcą dowiedzieć się czegoś nowego. Od podstaw o dbaniu o rośliny, przez ciekawostki i przydatne wskazówki, których nie powstydzi się żaden (nie)początkujący ogrodnik.

Wydawnictwo Otwarte

 

Carmine Gallo – Steve Jobs. Sztuka prezentacji

Lubisz przemawiać publicznie i chcesz poszerzyć swoją wiedzę? A może jesteś „świeżakiem”, któremu marzą się występy przed publicznością. Któż zatem pomoże ci lepiej jak sam Steve Jobs? Nowe wydanie tego bestselleru to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce być skuteczny w przemawianiu przed innymi ludźmi.

Wydawnictwo Znak

 

Anna Gavalda – Rozbrojeni

Siedem niezwykłych opowiadań. Siedmiu bohaterów i siedem bohaterek, którzy nie radzą sobie z własnym życiem. Dopiero pewne przypadkowe spotkania odmieniają ich i dają początek nowemu, lepszemu życiu. Każdy z nas ma słabości, każdemu z nas jest czasem gorzej. I każdy z nas może odnaleźć siebie w tej książce.

Wydawnictwo Literackie

 

Barbara J. King – Osobowość na talerzu

Kochasz zwierzęta i stawiasz je niemal na równi z człowiekiem? Uważasz, że im również należy się szacunek i godne życie? To książka dla ciebie. Autorka śmiało przytacza wyniki badań naukowych, które wskazują na to, że każde z nich ma swoją osobowość czy inteligencję.

Wydawnictwo W.A.B.

Recenzja wkrótce na DailyVibes

 

Katarzyna Jasiewicz – Ciałoterapia

Każda z nas jest ważna, bez względu na wiek, poglądy, a przede wszystkim wygląd. Każda z nas zasługuje na szacunek, w szczególności od siebie samej. Doktor Jasiewicz w swojej książce nie boi poruszać się trudnych tematów, ale wszystko to, by kobiety zrozumiały wreszcie, że są piękne i zaczęły/nie zapominały o to dbać.

Wydawnictwo Edipresse

 

Linda Åkeson McGurk – Nie ma złej pogody na spacer. Tajemnica szwedzkiego wychowania dzieci

Jak to się dzieje, że Szwedzi są jednym z najszczęśliwszych narodów na świecie, a ich dzieci są zdrowe i aktywne? To prawdy stare jak świat, ale dla nas dopiero są odkryciem. W tej książce wiele dowiemy się o szwedzkim wychowaniu dzieci: o tym, dlaczego warto uczyć je minimalizmu od kołyski, dlaczego nie pozwalać im na uzależnienie od elektroniki czy jak mają się nudzić, ale kreatywnie. Śmiem twierdzić, że to pozycja obowiązkowa dla młodych i przyszłych rodziców.

Wydawnictwo Literackie

 

Zobacz także: Kolejna rewolucja w minimalizmie, czyli szwedzki „lagom”

 

Natalia Knopek – Miej umiar. 52 kroki do życia po swojemu

Jeśli już wspomniałam o minimalizmie, to warto pociągnąć ten wątek (jeden z moich ulubionych) i zaproponować tę pozycję. 52 tygodnie, 52 wyzwania ku lepszemu życiu. Być może tego typu książek jest dużo, ale mnie nieustannie zachwycają. Odważ się żyć po swojemu, stwórz sobie przestrzeń do bycia w pełni szczęśliwym!

Wydawnictwo Pascal

 

Zobacz także: 3 książki o... slow life

 

Paul Shapiro – Czyste mięso. Jak hodowla mięsa bez zwierząt zrewolucjonizuje twój obiad i cały świat

Mięso bez zwierząt? Brzmi surrealistycznie. A jednak naukowcy są coraz bliżej zrewolucjonizowania naszego świata, dzięki powstałemu mięsu bez hodowli zwierząt. I nie, nie jest niczym zakażone, nie, nie wpłynie źle na zdrowie. To nie książka sci-fi, to nasza przyszłość!

Wydawnictwo Marginesy

Recenzja wkrótce na DailyVibes.

 

Grażyna Olbrych, Dagmara Radzikowska – Modnie i wygodnie. Jak trampki weszły na salony

Kiedyś trampki do eleganckich spodni wyglądały dziwnie, dzisiaj to niemal chleb powszedni. Sneakersy do spódnicy? Czemu nie! Szpilki do dresów? Jak najbardziej! Jak łączyć styl elegancki ze sportowym, by wyglądało to dobrze i ze smakiem? Przekonacie się tego po lekturze tej książki.

Wydawnictwo Pascal

 

Britta Röstlund – U stóp Montmartre

Jest zagadka, jest tajemnica, jest w końcu Paryż i dwoje ludzi. To wszystko składa się na dobrą powieść z nutą sensacji i kryminału. Helena jest dziennikarką, która przez przypadek uważana jest za kogoś innego. Mancebo ze skromnego sklepikarza staje się prywatnym detektywem. Ich misje w końcu się krzyżują, czy to zwiastuje katastrofę?

Wydawnictwo Marginesy

Recenzja wkrótce na DailyVibes.

 

Zobacz także: 3 książki... z Paryżem w tle

 

Andrea Gonzales, Sophie Houser – Superkoderki

O dwóch takich co… zagrały w grę. A konkretnie ją stworzyły. Dwie przyjaciółki i wielki świat informatyki. Niesamowita opowieść o dwóch dziewczynach, które wprowadzają nas w zagadkowy świat programowania. Z pozoru wszystko wydaje się niejasne, jednak one zręcznie nam to tłumaczą.

Wydawnictwo Czarna Owca

 

Źródło okładek: empik.com

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska