Zostań Panią Swojego Czasu

 

Książki o zarządzaniu sobą w czasie piszą głównie mężczyźni. Dlaczego? „Bo kobiety głównie stoją przy garach, czym mają zarządzać?” To jeden z najpaskudniejszych stereotypów na świecie. Ola Budzyńska w swojej książce pokazuje, jak ten czas kobiety jest istotny i jak nim zarządzać.

O tym, że kobiety teraz rozwijają się w biznesie, nie trzeba nikomu mówić. Otwierają własne firmy, walczą z księgowością, podwykonawcami itd. itp. W wolnym czasie rozwijają swoje pasje, chodzą na zumbę, testują kawy w coraz to nowszych kawiarniach i potrafią być niezależne finansowo. Dlatego stereotyp, że kobieta siedzi w domu, albo że po pracy zajmuje się tylko domem jest daaaawno nieaktualny.

 

Ola Budzyńska, inaczej Pani Swojego Czasu, prowadzi bloga [link] o zarządzaniu czasem dla kobiet. Cieszy się niezwykłą popularnością, bo nie dość, że poświęca dużo uwagi swoim czytelniczkom, to jej rady naprawdę pomagają. Pozwala tak zorganizować swój czas, żeby go znaleźć i na pracę, i na przyjemności, a także na większe projekty, które mamy w głowie. Ostatnim jej dużym projektem jest książka „Jak zostać Panią Swojego Czasu. Zarządzanie czasem dla kobiet”, którą miałam przyjemność przeczytać. Zanim cokolwiek powiem o książce, chcę podkreślić, że sprzedaż książki prowadziła sama Ola wraz ze swoim Gangiem Pań Swojego Czasu. Książki nie wydało żadne wydawnictwo, a to podwaja sukces Budzyńskiej, bo już w przedsprzedaży zamówiono dwukrotną liczbę egzemplarzy, które proponowało jej wydawnictwo w pierwszym wydaniu. Można?

O czym jest książka mówi sam tytuł. Natomiast JAKA ona jest? Niezwykle poukładana, usystematyzowana, pięknie złożona i przede wszystkim bardzo przydatna. Ja dopiero wprowadzam jej rady w życie, bo (od tego powinno się zacząć) porządkuję rzeczy, które muszę robić, których nie muszę, które mogę odłożyć, a którym powinnam poświęcić choćby pięć minut dziennie. Potem tworzy się harmonogram, plany dnia, tygodnia, miesiąca. Ola wszystkie procesy skrupulatnie opisuje, więc nauczycie się planować, organizować, odhaczać na liście wykonane zadania i znajdować czas tylko dla siebie. Przestaniecie dążyć do ideału, co jest tak popularne wśród kobiet, że aż przykro. Nie każda musi być Perfekcyjną Panią Domu, rekinem biznesu, SuperNianią i modelką w jednym. To ty wybierasz swoje priorytety i działasz podług nich.

 

Dla przykładu: „zmianę trzeba zacząć od siebie”. Wszyscy o tym wiedzą, ale nie wszyscy od tego zaczynają. Wynajdują miliony przeszkód, które „są niezależne od nich” i już – wymówka gotowa. Jak dokonać zmian w sobie? Jak wybrać sobie cele, do których chcemy dążyć i czy w ogóle chcemy (tak, to też jest bardzo istotne, czy naprawdę chcemy je osiągnąć i czy te cele są w ogóle nasze)? Jak wypracować w sobie nawyk i nie kojarzyć go z czymś złym? Jak polubić słowo „samodyscyplina” i nie chcieć uciekać na jego dźwięk? Na te i mnóstwo innych pytań znajdziecie odpowiedź w książce. Nie oczekujcie, że zmiana przyjdzie na pstryknięcie palca. To WY musicie nad nią pracować i Ola wam o tym wszystko opowie.

28 rozdziałów książki mija, nawet nie wiadomo kiedy, ale żeby całkowicie przyswoić wiedzę, polecam zaznaczać zakładkami, zapisywać na karteczkach, w pliku Worda, czytać po dwa razy wybrane rozdziały. Ja już widzę małe rezultaty, a wprowadziłam tylko jedną zmianę: celebruję poranki, bo od tego, jak zaczniesz dzień, zależy jego reszta i twoje nastawienie.

 Takie piękne przesyłki przygotowała Ola!

 

Jeśli jeszcze nie czujesz się przekonana do przeczytania książki, wejdź na bloga Oli, zobacz jaką jest sympatyczną i budzącą zaufanie kobietą, a potem zastanów się, czy potrafiłabyś jej odmówić. ;) Poza tym zmienia się myślenie na temat wszystkich czynności, które wykonujemy, a wymówka „nie mam czasu” przestaje mieć sens. Masz czas, tylko musisz go lepiej wykorzystywać.

 

 

Korekta: Justyna.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska