Jak zadbać o stopy po zimie? Oto kilka praktycznych porad!

20/03/2019

 

Nasze stopy w trakcie zimy nigdy nie mają łatwo – ujemna temperatura, ciężkie buty, grube skarpety czy rajstopy. Co zatem zrobić, by znów były piękne i gładkie po zimie? Jaką pielęgnację zastosować, aby móc na nowo się nimi pochwalić w balerinach lub bardziej odkrytych botkach?

Stopy zimą 

Zimą nie bardzo możemy sobie pozwolić na to, żeby odkryć stopy. Chętnie nakładamy na nie ciepłe skarpety, wygodne, zimowe buty, a po powrocie do domu – wskakujemy pod koc, by je ogrzać. Jeśli zawiodły nas nasze ulubione kozaki i wszystko przemokło, wówczas fundujemy im szybką, rozgrzewającą kąpiel. Część z nas w okresie jesienno-zimowym rzadziej robi sobie kolorowy pedicure. W efekcie nasze stopy po zimie są przesuszone i wyglądają nieciekawie. Teraz jednak jest dobra okazja, aby nieco o nie zadbać – przecież lada moment będzie cieplej i wreszcie wyeksponujemy nasze paznokcie i stopy w wiosennych butach.

 

Zobacz także: Jak zadbać o skórę zimą? Proste sposoby na piękny wygląd

 

Fotografia: pixabay.com

Po pierwsze – pedicure

Na początek warto przez kilka chwil wymoczyć stopy w delikatnie ciepłej wodzie z dodatkiem ulubionego olejku eterycznego oraz soli. Po kąpieli odczekajmy chwilę, ponieważ skóra jest delikatnie rozpulchniona, łatwiej więc o skaleczenia przy obcinaniu paznokci czy skórek. Następnie skróćmy paznokcie. Niezwykle ważne jest to, by robić to zgodnie z kształtem paznokcia i nie zaokrąglać brzegów. W ten sposób zapobiegniemy bolesnemu wrastaniu. Ostre krawędzie piłujemy szklanym lub papierowym pilnikiem. Zainteresujmy się również skórkami – odsuńmy je i ostrożnie wytnijmy. Płytkę paznokciową u stóp należy także wypolerować. Tak przygotowane paznokcie można pokryć odżywką. W ten sposób płytki będą wzmocnione i gotowe na pokrycie ich kolorowym lakierem lub hybrydą.

 

Fotografia: pixabay.com

Po drugie – peeling

Kolejna niezwykle ważna sprawa to złuszczanie obumarłego naskórka. Jeśli chcemy, aby skóra naszych stóp była gładka oraz miękka, należy ją regularnie złuszczać. Czym? Świetnie sprawdzi się peeling, tarka, i pumeks. Peeling przygotujemy w warunkach domowych z kawy, soli bądź cukru – to niezwykle ekonomiczny oraz skuteczny sposób na delikatne złuszczenie naskórka. Tarki lub pumeksu używajmy tylko wtedy, gdy chcemy pozbyć się zrogowaciałej skóry na piętach. Skóra pięt jest twardsza i tutaj lekko złuszczający peeling nie przyniesie oczekiwanego rezultatu.

 

Fotografia: pexels.com 

Po trzecie – nawilżenie

Pedicure i peeling już za nami? Czas na odpowiednie nawilżenie, czyli ostatni i właściwie najważniejszy krok do regeneracji stóp po zimie. Jeżeli nie mamy kremu do stóp to nic straconego! Wykorzystajmy odżywcze balsamy i masła do ciała, naturalne oleje (np. kokosowy), tłuste kremy. Jeżeli jesteśmy niecierpliwi, po nawilżeniu (olejowaniu) stóp nałóżmy bawełniane albo bambusowe skarpetki na noc. Rano wystarczy je zdjąć i cieszyć się wypielęgnowanymi stopami. Gdy jednak borykamy się z problemem naprawdę suchych i spękanych pięt, które powodują uczucie dyskomfortu lub nawet bólu, spróbujmy zabiegu parafinowego na stopy średnio raz na tydzień, ewentualnie raz na dwa tygodnie.

 

O czym należy pamiętać?

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na jakikolwiek zabieg pielęgnacyjny (pedicure, peeling, nawilżenie) trzeba pamiętać o podstawowej kwestii – konsekwencji. Bez tego nie uzyskamy pożądanego efektu.

Mam nadzieję, że dzięki tym kilku poradom nie będziecie wstydzić się swoich stóp i pokażecie je w cieplejsze wiosenne (a później i letnie) dni!

 

Zobacz także: Peeling cukrowy – przepisy na domowe peelingi do ciała
 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska