Oto po czym poznasz, że to NIE jest ten jedyny

07/09/2018

 

Jesteś zakochana. Zależy ci na nim. Myślisz o nim ciągle i troszczysz się o jego dobro. Jednak czy na pewno to ten jedyny? Czy on czuje do ciebie to samo? Po lekturze tego artykułu poznasz, czy ten związek ma przyszłość.

Podobno czasem zdarza się tak, że kobieta po jednym spojrzeniu wie, że z tym właśnie mężczyzną chce spędzić resztę życia. I podobno faktycznie jej się to udaje. Chyba każdy słyszał takie legendy. Na początku związku nikt nie ma wątpliwości o sile swoich uczuć, wtedy wszystko jest piękne i kolorowe, słońce świeci mocniej, a trawa jest bardziej zielona. Rzeczywistość uderza w nas później. Zdecydowanie później. Im bardziej się poznajemy, tym szybciej schodzimy na ziemię. I nagle nasz idealny jak dotąd partner okazuje się mieć wady. To jest normalne, po pewnym czasie zaczynamy patrzeć na siebie bardziej obiektywnie. Jednak gdy minie pierwsze oczarowanie można zobaczyć dużo więcej niż byśmy chciały. Wtedy w głowie pojawiają się myśl: czy to ten jedyny? Jeśli w waszym związku zaczęły pojawiać się elementy przedstawione poniżej, lepiej dobrze się zastanów.

Brak zaufania

 

 Fotografia: pexels.com


Oczywiście zazdrość jest uczuciem zupełnie normalnym i zrozumiałym, a nawet miłości potrzebnym. Delikatna zazdrość podbudowuje naszą samoocenę i daje świadomość tego, że drugiej osobie na tobie zależy. Jednak jeśli partner kontroluje cię na każdym kroku, o wszystko ma pretensje i wścieka się, gdy wychodzisz ze znajomymi na miasto, to przestaje się mieścić w granicach zdrowej i akceptowalnej zazdrości. Żeby stworzyć prawdziwy i dojrzały związek potrzeba zaufania. Zaufanie jest podstawą miłości.
 

Zobacz także: Związek z młodszym mężczyzną. Wady i zalety
 

Szacunek przede wszystkim

 

Fotografia: pexels.com

 
Jeśli twój partner już teraz cię nie szanuje, nie licz, że będzie robił to później. Z czasem stanie się jedynie gorszy, będzie pozwalał sobie na więcej. A ty będziesz czuła się z tym tylko gorzej. Twój partner powinien cię wspierać, liczyć się z twoim zdaniem, dawać ci poczucie bezpieczeństwa i stabilności, a nie poniżać i dostarczać powodów do płaczu. Takiej relacji nie da się na długo utrzymać i najlepiej zakończyć ją na samym początku. Im dłużej będzie trwała, tym trudniej będzie odejść.

 

Zobacz także: Dlaczego kobiety wolą niegrzecznych facetów?


Nie myśli o przyszłości
 

 Fotografia: pixabay.com

 

Podczas rozmowy wspominasz coś o pięknym ślubie, wielkim weselu lub gromadce dzieci, a on od razu ucina temat. Albo gdy snujesz wizję odnośnie do waszej wspólnej dalekiej przyszłości, on nie wykazuje żadnego zainteresowania. To dla ciebie sygnał, że nie myśli o tobie poważnie. Być może już zastanawia się jak zakończyć związek i szuka idealnego pretekstu. Jeśli szczerze się kochacie, to oczywiste jest, że planujecie wspólny dom i rodzinę. Nawet jeśli nie w tym momencie, to za kilka lat, ale swobodnie na ten temat rozmawiacie.
 

Zobacz także: 5 znaków, że jesteście sobie przeznaczeni!


Nie chce poznać twojej przeszłości i twojego otoczenia
 

Fotografia: pexels.com


Gdy się zakochujesz, chcesz wiedzieć o drugiej osobie wszystko. Interesuje cię każdy nawet najmniejszy szczegół z jej życia. Chcecie się jak najlepiej poznać, dlatego rozmawiacie o dzieciństwie, relacjach z rodziną, o przyjaciołach i pierwszych miłosnych doświadczeniach. Twojego partnera to nie interesuje? Nie chce poznać twoich przyjaciółek ani rodziców? To najlepiej już zacznij o nim zapominać. Takie zachowanie może świadczyć tylko o jednym – jesteś dla niego chwilową przygodą i nie chce się angażować. Nawet jeśli mówi coś innego, to takie zachowanie na to wskazuje.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska