Jak poradzić sobie w niedzielę bez handlu? Sposoby na czas wolny

 

Smutek i niepewność ogarnęły Polaków kochających niedzielne zakupy. Od marca niektóre z ostatnich dni tygodnia są tzw. niedzielami niehandlowymi. To znaczy, że wtedy sklepy są pozamykane. Załamka dla zakupoholików? A może czas, w którym można poświęcić rodzinie i przyjaciołom więcej niż 5 minut?

– Tak dużo wolnego czasu, chodźmy na zakupy!

– Przecież dziś niedziela niehandlowa…

Po tych słowach smutek ogarnął studiujących w trybie dziennym i pracujących dorosłych, którzy w dni powszednie nie mają czasu na duże zakupy. Co zatem robić wtedy z nadmiarem wolnego?

 

Spacery

Rozpoczęła się wiosna. Jeszcze do niedawna nie było to widoczne przez polską pogodę, ale teraz już można podziwiać zieleń, kwiaty i upragnione przez wielu słońce. Temperatury sięgają, a nawet przekraczają 20 stopni. Kto nie skorzysta, ten gapa! A na dalsze wyprawy nie samochód, przecież można pojechać rowerem. Jeśli jednak samochód w niedzielę trzeba ruszyć, warto wybrać się bądź do większego miasta, pozwiedzać, bądź chociaż do pobliskiej wioski. Ważne, by zażyć świeżego powietrza.

Zobacz także: Wiosna może być inspirująca. Co robić o tej porze roku? 

 

Sport

Gdy nie pada, najlepszym pomysłem jest zebranie grupy znajomych, wyjście na boisko i uprawianie sportu. Siatkówka, koszykówka, piłka nożna to tylko kropla w morzu sportów, które można uprawiać pod chmurką. Coraz więcej siłowni w parkach sprawia, że ludzie rzeczywiście się ruszają. A w deszczowy dzień należy pamiętać, że siłownie w lokalach także istnieją. Jednak nie każdy lubi sport. De gustibus non est disputandum. Jest wiele innych zajęć.

 

Popołudnie nad rzeką/jeziorem

Grupa znajomych nie ma co robić w niedzielę? Jednorazowe grille już są dostępne w niektórych marketach. Wydatek nieduży, a w ciepłe niedzielne popołudnie pieczona kiełbaska na świeżym powietrzu – w sam raz.

Statystycznie Polacy mało czytają. Nie trzeba ulegać statystykom. Czytanie książek na świeżym powietrzu to doskonały ku temu krok. Rozwój wyobraźni przy książkach fantasy, szóstego zmysłu przy kryminałach oraz wiedzy, a także języka przy absolutnie wszystkich książkach. Warto!

A dla tych, którzy najchętniej chodziliby z aparatem, chcąc uchwycić coś wyjątkowego, wiosna jest na to najlepszym momentem. Przyroda ożywa, ludzie spacerują, temperatury nie odstraszają, a ręce trzymające aparat nie zamarzają.

 

Pogoda w Polsce jest jednak nieprzewidywalna, dlatego trzeba również mieć w zanadrzu czynności, które można uprawiać w swoich czterech kątach. Gdy za oknem aura jesienna, wiatr do spółki z deszczem, nie trzeba leżeć do góry brzuchem.

Zobacz także: 10 pomysłów na spędzanie czasu z drugą połówką

 

Książki

Nie należy ulegać statystykom również siedząc w domu. Czytanie na powietrzu jest zdrowsze, ale to w domu także ma walory. W chłodny dzień lub podczas choroby można przykryć się ciepłym kocem i tak, chowając się przed światem, czytać.

 

Filmy i seriale

Zawsze pozostaje telewizja… I choć ta tradycyjna nie zawsze spełnia oczekiwania, pozostają internetowe portale oferujące krwawe thrillery, lekkie i przyjemne filmy obyczajowe, horrory mrożące krew w żyłach czy komedie, że boki zrywać, a także szeroką gamę seriali, zarówno tych starszych, jak i współczesnych.

 

Gry planszowe i karciane

Powinny być w każdym mieszkaniu. Jest to najlepsza zabawa, gdy odwiedzą znajomi, gdy przyjedzie rodzina, gdy wraz ze współlokatorem nie ma lepszych pomysłów na spędzanie wolnych godzin… 5 sekund, 30 sekund, Monopoly, Milionerzy, Rumikub czy też makao, tysiąc, poker. Propozycje z pierwszej grupy niestety najpierw trzeba zakupić za niebagatelną kwotę, a do tych z grupy drugiej wystarczy talia kart.

 

Zakupy w Internecie - dla upartych

Sklepy zamknięte, ale istnieją zakupy w internecie. Tam można kupić o każdej porze dnia i nocy, nawet w niedzielę niehandlową, wszystko, czego potrzeba.

 

Zobacz także: Jak dokonać zakupu na Aliexpress? Przewodnik krok po kroku!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska