Jak polubić poniedziałek

 

Dzisiaj ten dzień, czyli poniedziałek. Obowiązki, rutyna i ogrom pracy, która Cię czeka – właśnie na dobre się rozpoczęły. Zazwyczaj pierwszy dzień tygodnia nie należy do lubianych. Jak odczarować i cieszyć się z poniedziałku?

Przyczyny są zazwyczaj te same: powrót do szkoły/pracy i zmagania się z codziennością. Nie oznacza to jednak, że poniedziałek musi być poszkodowany, tylko dlatego, że jest pierwszym dniem po weekendzie. Wystarczy odrobina kreatywności i zmobilizowania, a poniedziałek może stać się dniem do przeżycia.1. Nie taki diabeł straszny
Mimo, że jak powszechnie wiadomo, poniedziałek cieszy się złą sławą, to wystarczy zmienić swoje myślenie. To bardzo proste, bo jak wszystkie nasze problemy, przeszkody i uprzedzenia, z którymi się borykamy – siedzą w naszej głowie. Ponadto poniedziałek to pierwszy pracowity dzień po rozleniwionym weekendzie. Nic dziwnego więc, że wysiłek po dwóch dniach odpoczynku przychodzi nam z trudem.

 

2. Rozłóż siły
Poniedziałek nie musi oznaczać ogromu pracy „na raz”. Rozplanuj sobie swoje obowiązki i nie daj się nerwom. Zrób w tym dniu tylko to, co masz do zrobienia, resztę rozłóż na kolejne dni. Pomoże ci to przeżyć poniedziałek na luzie i bez dodatkowego stresu.

 

 

3. Nie daj się rutynie
Poniedziałek wcale nie musi oznaczać rozpoczęcia cotygodniowej rutyny. Zmień to i rób coś nowego. Może spontaniczny wypad z przyjaciółką na kawę? W tym dniu zrób coś z myślą o sobie. Możesz też zmienić swoje przyzwyczajenia: wstań 15 minut wcześniej, pooddychaj głęboko, poćwicz rozciąganie lub artykułowanie przed lustrem w łazience. Te drobne czynności wprawią Cię w dobry nastrój i odczarują poniedziałek.

 

 

4. Czysta kartka
Poniedziałek to dobry czas na rozpoczęcie tygodnia od początku. Możesz wówczas zapomnieć o minionym tygodniu i zacząć kolejny na nowo z czystą kartą i uśmiechem na twarzy. Ponadto to dobry czas na zmiany, podjęcie nowego wyzwania czy po prostu zmobilizowania się do pracy.

 

5. Nie utrwalaj stereotypów
Przez powtarzanie właśnie takich zdań jak: „o nie, znowu poniedziałek” wprawiamy się w zakłopotanie i ciągłe myślenie o ogromie pracy, która nas czeka. Wystarczy nie myśleć w ten sposób, wstać „prawą nogą” z przekonaniem, że poniedziałek to świetny czas, i przede wszystkim nowy dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska