Jak podróżować z kotem? Praktyczne porady

 

Czar urlopowy w pełni. Wyjeżdżamy na dawno zaplanowane wakacje lub szukamy atrakcyjnych ofert last minute. Zakupy zrobione, walizki spakowane, trasa wyznaczona. Ale czy wiesz już, co zrobić ze swoim kotem? Oto kilka wskazówek, jak podróżować z czworonogiem.

Niektórzy zostawiają pupila u rodziny, znajomych, a czasem w ogóle rezygnują z urlopu. Uwierzcie, że nie jest to konieczne. Podróżowanie z kotem jest możliwe, tylko trzeba się do niego odpowiednio przygotować, zaplanować i uzbroić się w cierpliwość.

 

Sprawa jest prostsza, gdy masz swój samochód. Jeżeli przyzwyczaiłeś kota do podróżowania samochodem, nie powinno być problemu. Jeśli jednak wozisz go tylko do weterynarza, wskazane jest, żebyś przed urlopem zaznajamiał kota z autem – przewieź go kilka razy w koło osiedla, żeby po prostu się przyzwyczaił.

 

Zobacz także: Koty długowłose. Jak prawidłowo dbać o sierść pupila?

 

W samochodzie przede wszystkim musisz mieć transporter dla kota, bo zwierzę absolutnie nie powinno być na wolności. Dostępne są specjalne transportery, które można przypiąć pasami. Jeśli nie transporter, to pamiętaj o szelkach i smyczy, ale trzymaj kota na kolanach. Futrzak powinien też znajdować się na tylnym siedzeniu, żeby nie rozpraszać kierowcy.

 

Oprócz transportera (albo szelek), nie zapominaj o kuwecie (domowej, do której jest przyzwyczajony albo przenośnej), poidełku i karmie. Możesz dorzucić mu ulubioną zabawkę, żeby miał zajęcie. Staraj się robić przerwy w podróży i wyprowadzać kotka na powietrze. Być może jest przyzwyczajony i załatwi się na dworze, jeśli nie, kuweta jest niezbędna. W upały włóż mu mokry ręcznik do transportera. Ręcznik może też być zabezpieczeniem w wypadku, gdy kotek ze strachu nie będzie czekał aż wsadzisz go do kuwety ;)

 

Podróż pociągiem również nie powinna być problemem. Tak samo, jak w przypadku samochodu, przygotuj transporter, kuwetę i poidełko. No i oczywiście ulubione przysmaki. W pociągu jest więcej bodźców, stąd futrzak może być bardziej zdezorientowany. Lepiej nie wypuszczaj go z transportera podczas pierwszej podróży, bo wystraszona kocina może uciec.

 

Zobacz także: Zachwycające koty, czyli przegląd nietypowych ras

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska