Jak nie olejować włosów? Siedem najpopularniejszych błędów

12/06/2019

 

Stosowanie olejów to jedna z łatwiejszych metod pielęgnacji zniszczonych włosów. Każdego dnia zyskuje sobie coraz większą rzeszę fanek na całym świecie. Wiele osób jednak stosując ją wciąż popełnia wiele błędów, przez które zabieg nie przynosi oczekiwanych skutków. Dlatego przygotowaliśmy dla was listę 7 najpopularniejszych błędów, która pomoże wam ich unikać.

 

1. Nieodpowiednia ilość oleju

 

W tej kwestii nie ma uniwersalnej metody. Każde włosy są inne, potrzebują też innej ilości oleju. Jedynym sposobem na dobranie właściwych proporcji jest metoda prób i błędów. Kiedy uda ci się wypracować swój sposób, trzymaj się go! Nie warto przesadzać z ilością oleju, bo może to przeciążyć twoje włosy i sprawić, że będą się nadmiernie przetłuszczać. Jeśli z kolei użyjesz go za mało, może nie zadziałać.

 

Zobacz także: Olejowanie włosów: jak to robić?

 

 

 

 

 

 2. Źle dobrany olej

 

Niewłaściwy olej to jeden z najczęściej powtarzających się błędów podczas stosowania tej metody pielęgnacji. Dlatego wybierając olejek dla siebie, nie należy sugerować się modą czy reklamami. Olejek nieodpowiedni dla naszego rodzaju włosów może je przetłuścić, obciążyć i sprawić, że będą się puszyć. Dlatego, jeśli zabiegi nie przynoszą oczekiwanych efektów, a nawet pogarszają stan twoich włosów, spróbuj zastosować inny olejek. Może to tutaj tkwi cały problem?

 

Zobacz także: Domowe maseczki na włosy – te sposoby naprawdę działają

 

3. Nieregularne olejowanie włosów

 

Osoby stosujące ten zabieg często są przekonane, że olejowanie wystarczy powtarzać od czasu do czasu. Otóż nie! W tej metodzie ważna jest regularność. Nakładanie oleju tylko wtedy, gdy sobie o tym przypomnimy, nie przyniesie zbyt spektakularnych efektów.

 

 

 

4. Zbyt krótki czas zabiegu

 

Oprócz regularności, bardzo ważna jest cierpliwość. Jeśli nałożysz olej na 10-15 minut, nie osiągniesz zamierzonego efektu. Musisz dać mu czas, żeby przeniknął do struktur włosa i dostarczył mu odpowiednich składników. Dlatego olej powinnaś pozostawić na włosach przez minimum 30 minut. Najlepiej jednak zostawić go na kilka godzin albo nawet całą noc.

 

Zobacz także: Proste triki na zdrowe i piękne włosy

 

5. Przekonanie, że olej rozwiąże wszystkie problemy

 

Wbrew obiegowej opinii, oleje nie nawilżają włosów, a jedynie zatrzymują w nich wodę. Nie są też cudownym lekarstwem na każdy włosowy problem. Dlatego każda prawdziwa włosomaniaczka wie, że ograniczanie pielęgnacji włosów do olejowania, nie jest wystarczającym sposobem, aby poprawić ich stan. Jeżeli chcecie zafundować włosom kompleksową terapię, do regularnego olejowania musicie dodać też stosowanie odżywek i masek. Nie bójcie się! Stosowanie olejów nie wyklucza używania innych produktów.

 

 

 

6. Oczekiwanie efektów po pierwszej aplikacji

 

Każda kobieta marzy o tym, żeby jej włosy były piękne bez większego wysiłku. Wiele z nas jest też przekonanych, że aby to osiągnąć wystarczy jednorazowe olejowanie włosów. Życie jednak nie jest tak piękne, bo włosom trzeba dać trochę więcej czasu. Cierpliwość to, tuż obok regularności, najważniejsza cecha, jaka jest potrzebna podczas pielęgnacji włosów. Nie należy się zrażać i rezygnować z tej metody tylko dlatego, że po pierwszej aplikacji wasze włosy wciąż nie wyglądają jak z reklamy szamponu do włosów!

 

Zobacz także: Olej nie tylko do smażenia. Poznaj właściwości olejków do włosów

 

7. Przekonanie, że to, co pomaga innym, pomoże też mnie

 

Należy pamiętać, że każdy z nas jest inny. To samo dotyczy włosów. Wynika stąd, że jeśli jakiś plan pielęgnacyjny sprawdza się u twojej koleżanki, nie oznacza to, że będzie też odpowiedni dla twoich włosów. Owszem, można inspirować się metodami innych osób, ale sama musisz znaleźć swój złoty środek w pielęgnacji włosów. Jedyne co ci pozostało to szukać, testować i obserwować zmiany.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska