Jak dobrze wyglądać na zdjęciach? Te sztuczki zrobią z Ciebie modelkę

17/04/2018

 

Zrobienie ładnego zdjęcia na pozór wydaje się łatwe. Nie jesteśmy jednak na tyle fotogeniczni, by każda fotka, którą ktoś nam wykonuje lub którą robimy sobie sami, wychodziła za każdym razem idealnie. Sprawdźcie więc nasze proste triki na to, by fotografie na Facebooku lub Instagramie były zawsze udane.

Wystarczy odpowiednia poza, światło oraz tło i efekt na zdjęciach może nas bardzo zaskoczyć.

 

Zobacz także: Wywoływanie zdjęć online. Porównujemy oferty

 

Światło może zdziałać cuda

 

Wykonując fotkę-selfie, należy pamiętać o tym, że najważniejszym czynnikiem, który wpływa na jej końcowy efekt jest światło dzienne. Dlatego robiąc zdjęcie w pomieszczeniu najlepiej zwrócić się przodem w stronę okien. Dzięki ładnemu oświetleniu twarz natychmiast zostanie równomiernie rozjaśniona, niedoskonałości cery zostaną optycznie zniwelowane, a pod oczami nie będzie widać sińców.

Fotografia: pixabay.com

 

Trochę trudniej jest zrobić dobrą fotografię na zewnątrz. W tym wypadku powinno się unikać mocnego słonecznego blasku. Zrezygnujcie, więc z wykonywania zdjęć w godzinach okołopołudniowych, gdy słońce znajduje się bardzo wysoko. Zdecydowanie lepszą opcją będzie wybranie wczesnej, rannej pory lub godzin popołudniowych, kiedy słońce przesuwa się widocznie niżej. Wtedy też światło, które na nas pada, nie jest takie mocne i do tego o wiele cieplejsze. Spróbujcie także robić zdjęcia zaraz po wschodzie słońca i tuż po jego zachodzie. Oświetlenie jest wtedy najcieplejsze, a cienie komponują się rewelacyjnie.

 

Pozowanie – jak robić to dobrze?

 

Czas przejść do następnego, istotnego kroku, czyli sztuki pozowania. Robiąc selfie, na początek zacznijcie od uniesienia swojego telefonu trochę wyżej, niż sięga linia waszego wzroku. Dzięki temu buzia będzie wyglądała smuklej, a oczy będą wydawać się większe. Uważajcie zaś na to, by nie opuszczać nadmiernie głowy w dół, ponieważ na waszym zdjęciu może powstać nieestetyczny podbródek. Zamiast tego unieście brodę, wysuwając ją nieco do przodu i spróbujcie pozować lekko z boku.

Fotografia: pixabay.com

 

Zobacz także: Zrób sobie selfie

 

Schody zaczynają się kiedy chcecie sfotografować większą część siebie lub swoją całą sylwetkę. Dobrym trikiem będzie przeniesienie ciężaru ciała na jedną nogę i wysuniecie jej nieco do przodu. Nasza postawa wygląda wtedy o wiele lepiej, niż gdybyśmy stali sztywno na baczność. Poza tym warto też skrzyżować razem nogi, wciągnąć brzuch, wyprostować plecy
i położyć ręce na biodrach. Uzyskamy dzięki temu pewne, piękne zdjęcie.

Fotografia: pixabay.com

 

Co zrobić z rękami podczas zdjęć? To problem większości osób. Po pierwsze, możemy włożyć je do kieszeni, jednak powinniśmy zrobić to delikatnie, aby optycznie nie zniekształcić sobie postawy. Po drugie – używajcie dodatków i akcesoriów. Trzymając w dłoni parasolkę lub torebkę zajmujemy swoje ręce, ale sprawimy też wrażenie osób rozluźnionych.

 

Tło to podstawa

 

Ostatnim elementem idealnej fotografii jest dobranie odpowiedniego tła. Musi być ono w miarę uporządkowane, ale niewskazane jest robienie fotki w przestrzeni o jednolitym kolorze, przypominającej studio fotograficzne. Postarajcie się więc zrobić zdjęcie w miejscu, w którym nie ma zbyt wielu przedmiotów odciągających uwagę od najważniejszego punktu, czyli was.

 

Zobacz także: Zdjęcia – powrót do wspomnień

 

Kiedy znajdujemy się na zewnątrz, spróbujmy ustawić się tak, by dalsza sceneria dobrze z nami harmonizowała. Na zdjęciach najładniej wyglądają naturalne zarysy krajobrazów w tle np. fragment ulicy, schodów czy równomiernie rozłożony rząd drzew. Takie elementy przestrzeni niewątpliwie ubogacą fotografię.

Fotografia: pixabay.com

 

Przyznajcie, że powyższe triki są proste i pomogą Wam zrobić dokładnie takie zdjęcia, jakie sobie wymarzyliście. To ważne, bo niektóre fotki są naszą pamiątką na długie lata.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska